Wczytuję dane...

Maskotki interaktywne

Od lat zabawki interaktywne zachwycają zarówno dzieci, jak i rodziców. Ich główną zaletą jest to, że jednocześnie bawią i uczą, wspomagając rozwój dzieci już od pierwszych miesięcy życia.

Do najpopularniejszych zabawek interaktywnych należą różnego rodzaju instrumenty muzyczne, płaczące lalki, zwierzątka czy maskotki, które po naciśnięciu odpowiedniego miejsca mówią lub śpiewają. Zabawki tego typu zapewniają dzieciom rozrywkę, jednocześnie ucząc je m.in. rozpoznawania kolorów i kształtów, a nawet pomagają w nauce języków obcych. Przykładowo Szczeniaczek Przytulaczek czy Piesek Bobo pomogą dziecku w nauce ubierania się i rozróżniania kolorów, a słonik akuku pobawi się z dzieckiem w chowanego.. Przy okazji dziecko ma okazję poznać i nauczyć się różnych piosenek i wierszyków.

Maskotki interaktywne w naturalny sposób przykuwają uwagę dziecka skuteczniej niż zwykłe pluszaki. Zachęcają do zabawy, reagując na jego działania i wybory. Często wymagają od dziecka koncentracji i zaangażowania. Dzięki temu mają dobry wpływ na jego rozwój intelektualny i motoryczny. Jednocześnie uczą cierpliwości i samodzielnego rozwiązywania problemów. W przypadku interaktywnych zwierzątek maluch uczy się także odpowiedzialności, a rodzic może się upewnić, że dziecko rzeczywiście jest gotowe na posiadanie pupila. Istotny również jest fakt, że wiedząc o tym, że ich produkty są skierowane do dzieci, producenci wykonują maskotki interaktywne z bezpiecznych i sprawdzonych materiałów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów