Wczytuję dane...

Wiosenna aura pobudzająca nas do działania

Wiosenna aura pobudzająca nas do działania

Czas pożegnać zimę

Wiosna jest jedną z najbardziej wyczekiwanych pór roku, gdyż cała fauna i flora zaczynają się budzić z zimowego snu, wielkimi krokami powracając do życia. Zwierzęta zaczynają wychodzić ze swoich kryjówek, rośliny zaczynają łapać pierwsze promienie słońca, a my – ludzie – powracamy na najwyższe obroty. Po prostu świat zaczyna tętnić życiem.

Wraz z wiosną wracają chęci do życia, depresję jesienno-zimową odstawiamy na bok, a nasze szare komórki znów zaczynają funkcjonować nienagannie. Z pojawieniem się pierwszych promieni słońca i ciepłych południowych wiatrów wraca nasza wena, inspiracja, nadzieja i radość. Na twarzy każdego z nas pojawia się uśmiech i wręcz niemożliwym staje się ukrycie tego uczucia, nawet przez najbardziej pesymistyczne i uparte jednostki. Widok wracającego ptactwa zaczynającego śpiewać pod oknem, kwiatki przepięknie malujące ogrody i parki, w połączeniu z długo wyczekiwanym podmuchem ciepłego powietrza i promieniami słońca padającymi na owal twarzy, doskonale oddają otaczającą tę porę roku aurę.

..wiosna widoczna w przyrodzie

Wiosna jest również porą, w której dosłownie rodzi się życie. Na drzewach już widać pierwsze pąki, a pszczoły szukające idealnego pyłku kwiatowego przemierzają niezliczoną ilość kilometrów. Mrówki i inne owady oraz insekty wychodzą spod ziemi, jeże i borsuki budzą się z zimowego snu podobnie jak puszyste niedźwiedzie.

Wiosna zapowiada również nieubłaganie zbliżające się letnie upały, a tym samym ulewne deszcze i burze, jednak sam ten fakt nie jest skutecznym narzędziem, aby zniechęcić większość z nas. Wiosną każdy stawia przed sobą różne wyzwania. Tą porą wiele osób zaczyna treningi sportowe jak jogging i jazda na rowerze, nawet po spływy kajakowe.

Wiosna jest doskonałą porą, aby spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu. Wspólne uprawianie sportu, spacerowanie, czy nawet przywracanie ogródka do stanu sprzed roku przyniesie wiele frajdy i pozwoli zbudować więzi rodzinne. Szczęśliwe, wylatane maluszki owocne spożytkują energię co jest gwarancją większej ilości czasu na odpoczynek i relaks.

Podzielcie się z nami jaki macie wiosenne plany. Może macie zaplanowany jakiś weekendowy wypad, a może prace w ogródku?