Wczytuję dane...

Pierwsza interaktywna książeczka mojego dziecka

Pierwsza interaktywna książeczka mojego dziecka

Pierwsze dziecko - pierwsze trudne wybory

Każdy rodzic chce zadbać o rozwój swojego dziecka najlepiej jak potrafi. W tym celu rodzice starają się dobrać zabawki odpowiednio do poziomu dziecka oraz jego możliwości. W ofercie producentów znajduje się wiele pozycji oferujących materiały edukacyjne wspomagające rozwój na wielu płaszczyznach, jednak wybór jest bardzo trudny, szczególnie jeżeli to pierwsze dziecko.

Jedną z ciekawszych propozycji są interaktywne książeczki dla dzieci. Zazwyczaj wykonane z dużych elementów eliminujących ryzyko zadławienia oraz bezpiecznych materiałów nawet w kontakcie z buźką maluszka. Takie książeczki to idealne rozwiązanie, aby zaciekawić dziecko i zapewnić mu prawdziwie radosną zabawę edukacyjną. Wesołe melodie przy migotających światełkach są bardzo interesujące i atrakcyjne dla dziecka, a jaskrawe i żywe kolory dodatkowo zachęcają do odkrywania zabawki. Materiały edukacyjne, które można tam znaleźć są bardzo różnorodne. Od prostych opowiadanych historyjek z morałem, po naukę literek, liczb, kształtów, zwierząt, a nawet nazw części ciała. Zawartość jest przekazywana w bardzo jasny i radosny sposób. Co więcej, takie zabawki pomagają rozwijać zdolności motoryczne oraz manualne. Dotykanie i przewracanie stron ćwiczy zręczność dziecka. Książeczki interaktywne również skutecznie stymulują zmysły dziecka poprzez odtwarzanie rozmaitych wypowiedzi i melodii.

Książeczka z wierszykami Fisher Price

Fisher Price pomoże rodzicom i zadba o rozwój dziecka

Na rynku dostępne są również tematyczne książeczki edukacyjne nastawione na ćwiczenie konkretnych umiejętności maluszka. Skupiają się one na poszczególnych dziedzinach. Dostępne są książeczki uczące tylko liczb i liczenia, opowiadające wyłącznie historyjki, uczące nazw gatunków zwierząt itd. Pozwalają one dobrać zabawkę do zainteresowań dziecka. Jeżeli dziecko nie jest zaciekawione liczbami można odłożyć je na później, a w chwili obecnej skupić się na czymś innym, co równie skutecznie rozwinie inne umiejętności.

Ciekawą propozycją są książeczki interaktywne z serii „Ucz się i śmiej” od Fisher Price. Uznana i doświadczona marka potrafi zainteresować dziecko i przekazać mu najważniejsze wartości. Największą popularnością cieszą się zabawki z uroczym Szczeniaczkiem. Dzieci na sam jego widok nie mogą doczekać się eksploracji tych radosnych książek interaktywnych.