Wczytuję dane...

Walentynki – Święto Zakochanych

Walentynki – Święto Zakochanych

Walentynki swoją nazwę zawdzięczają Św. Walentemu – patronowi zakochanych, którego czczono na początku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Dzień Św. Walentego zawsze przypada 14. lutego, a pierwszy raz świętowano je już w średniowiecznej Europie. Niektórzy twierdzą, iż Walentynki pochodzą od starożytnego święta rzymskiego obchodzonego ku czci bogini małżeństwa i kobiet Junony oraz boga przyrody Pana – Luperkariów. Walentyki do Polski trafiły z regionów Tyrolu i Bawarii, a ogólnokrajową popularność zyskały dopiero w latach 90 XX w.

W ten czas przepełniony miłością ludzie obdarowują się upominkami, prezentami, wysyłają miłosne listy oraz męska część zazwyczaj zaprasza swoje ukochane osoby na romantyczne kolacje, spacery i do kina. Z roku na roku świętuje się ten dzień z coraz większym rozmachem. Popularność tego święta doprowadziła do tego, że restauracje, hotele czy nawet ośrodki regeneracyjne przygotowują specjalne oferty na ten dzień. Można wtedy spędzić Walentynki w przepięknej, romantycznej oprawie.

Coraz rzadziej spotykanym, jednak najbardziej romantycznym gestem związanym z Walentynkami jest wysyłanie miłosnych listów. W dobie internetu i nowoczesnych telefonów tradycyjne wysyłanie listów powoli odchodzi do lamusa. Jednak wystarczy obejrzeć chociażby dowolny film miłosny i zobaczyć jakie emocje wzbudza ta kartka papieru, na której spisany został wiersz płynący z głębi serca ukochanej osoby. Warto zadbać o to, aby ten dzień był wyjątkowy, dlatego zachęcamy Was do pisania listów, które bezkarnie zostały wyparte przez technologię, co czyni je jeszcze bardziej romantyczną formą okazania miłości.

Czym by był Dzień Św. Walentego bez upominku? Przecież każdy uwielbia dostawać prezenty. Tutaj pole do popisu jest bardzo duże. Od długopisów, pluszowych misiów aż po cenne zegarki, czy inną biżuterię. Właściwie wszystko, co ma serduszko, bądź napis „kiss” czy „love” jest dobrym pomysłem, który z pewnością spodoba się drugiej osobie.