Wczytuję dane...

Tworzenie modeli 3D sposobem na kreatywne spędzenie czasu

Tworzenie modeli 3D sposobem na kreatywne spędzenie czasu

Jak stworzyć obiekt w 3D?

Dzieci od najmłodszych lat zafascynowane są otaczającym je światem. Uczą się wszystkiego od podstaw, nawet najbardziej prostych i logicznych rzeczy. W szczególności chłopcy uwielbiają konstruować i burzyć budynki wzniesione z klocków, czy piasku kinetycznego. Maluchy starają się zaspokoić ciekawość świata poprzez bezpośredni kontakt z przedmiotami dotykając je, a nawet wkładając do buzi. Taka ciekawość potrafi pozostać nawet do końca życia i mieć wpływ na dorosłe życie kształtując osobowość przyszłego dorosłego. Aby w pełni zaspokoić ciekawość dzieci producenci wychodzą na przód oczekiwaniom i tworzą coraz bardziej kreatywne i wymyślne zabawki. Jedną z propozycji są trójwymiarowe długopisy pozwalające tworzyć przeróżne modele w 3D.

Zaletą takich zabawek jest przede wszystkim nacisk na rozwój kreatywności i zdolności manualnych. Dziecko oprócz tworzenia przedmiotów z gotowych szablonów może użyć swojej wyobraźni i stworzyć zupełnie unikalny i niepowtarzalny model. Co więcej, takie długopisy dają możliwość stworzenia naprawdę atrakcyjnych figur, które mogą stać się nawet elementem dekoracyjnym pokoju.


Na czym polega fenomen długopisów 3D?

Na prostocie tworzenia niesamowitych trójwymiarowych modeli. Nie trzeba być utalentowanym artystą i posiadać niewyobrażalne umiejętności posługiwania się takim sprzętem. Zasada działania jest bardzo prosta. Grzałka w długopisie podgrzewa plastikowy wkład nadając mu elastyczności. Po krótkiej chwili, dając czas na pożądane ukształtowanie masy, plastik zastyga. Warto dodać, iż produkty 3D są w pełni bezpieczne. Materiały budulcowe są wykonane w ekologiczny sposób i nie zawierają toksycznych materiałów. Rozgrzany plastik wbrew pozorom nie jest gorący, więc ryzyko oparzenia jest całkowicie niemożliwe.

Co więcej, szeroka paleta barw pozwala na tworzenie wielokolorowych modeli, co praktycznie czyni konstruowanie trójwymiarowych nieograniczonym. Na początku zabawy korzystanie z szablonów z pewnością ułatwi zbudowanie pierwszych modeli. Kiedy już maluch opanuje podstawy, będzie mógł stworzyć cokolwiek przyjdzie mu do głowy. Pozwoli mu to rozwinąć wyobraźnię, ćwiczyć kreatywność i koordynację oraz orientację przestrzenną, co bezsprzecznie pomoże mu podczas lekcji geometrii i tematu figur przestrzennych.

Długopisy 3D będą świetnym rozwiązaniem jeżeli szukacie nietuzinkowej zabawki dla dziecka. Idealnie sprawdzi się również jako prezent dla pociech znajomych. Praktyczny brak ograniczeń czyni taką zabawkę świetnym gadżetem nawet na kilka lat.

Jako zabawkę nr 1 w tworzeniu trójwymiarowych obiektów polacemy Wam 3Doodler Długopis 3D Zestaw podstawowy TM Toys 00658