Wczytuję dane...

Dzień Chłopaka - pierwsze gesty sympatii

Dzień Chłopaka - pierwsze gesty sympatii

Już niedługo, bo 30 września będziemy w Polsce obchodzić Dzień Chłopaka. Z reguły jest to święto obchodzone raczej przez młodszą część społeczeństwa. Dziewczynki otrzymują okazję, aby okazać swoją sympatię koledze i zaskoczyć go małym upominkiem. Zdarza się również iż, żeńska część klasy składa się na upominki dla wszystkich chłopców. Są to cukierki, długopisy lub inne akcesoria, które zazwyczaj podobają się chłopcom. Jest to dzień składania życzeń, ale także moment, w którym można skraść pierwszy pocałunek z ulubionym chłopakiem.

Jednak pomimo tego, że młodzież i dzieci obchodzą dzień chłopaka, to również dorośli czasami sprawiają sobie niespodziankę i korzystają z okazji umilenia dnia swojej sympatii, przyjaciołom czy kolegom z pracy. Obdarowywanie się upominkami, a nawet same życzenia potrafią sprawić, aby dzień nabrał kolorów, bo kto nie lubi dostawać prezentów?

Z Dniem Chłopaka wiąże się również kilka ciekawostek. W różnych częściach świata Dzień Chłopaka obchodzony jest w różnym terminie. Na przykład w Wielkiej Brytanii jest to 5 kwietnia, a w Kanadzie 25 listopada. Zapoczątkowany został na wyspach Trynidadu i Tobago, a pierwszy raz świętowano je 19 listopada 1999 roku. Należy również pamiętać, że Dzień Chłopaka nie jest tym samym świętem co Dzień Mężczyzny, który obchodzimy 10 marca. Te drugie powstało sztucznie, analogicznie do Dnia Kobiet, dając płci żeńskiej okazję na odwdzięczenie się za podarunki i życzenia z 8 marca.

A Wy obchodzicie Dzień Chłopaka? Może wolicie mniej znany i celebrowany Dzień Mężczyzny? Pochwalcie się pomysłami na ten wyjątkowy dla płci męskiej dzień.

Korzystając z okazji, składamy wszystkich chłopcom- tym dużym i tym małym najlepsze życzenia - bądźcie uśmiechnięci i szczęśliwi i zawsze szanujcie płeć przeciwną a los sam Wam się za to odwdzięczy.