Wczytuję dane...

W czym przechowywać klocki?

W czym przechowywać klocki?

Dzieci uwielbiają bawić się klockami. Jedne są mniejsze, inne większe, jednak wszystkie mają wspólną cechę – aby służyły długo należy umiejętnie je przechowywać. Czasami z klockami jest podobnie jak z puzzlami i nawet jeden element może wpłynąć na efekt końcowy, tym samym na satysfakcję z zabawy. Jest to powód, dla którego warto zorganizować pudełko, skrzynkę, czy inny pojemnik na klocki.

Ład i harmonia w pokoju dziecięcym

Dla najbardziej dbających o porządek najlepszym sposobem będzie trzymanie wszystkich klocków w oryginalnych pudełkach. Dziecko będzie mogło wybrać rodzaj klocków, które chce aktualnie układać. Maluch otrzyma okazję, aby nauczyć się dobrej organizacji i porządku. Zrozumie, że każdy klocek jest ważnym elementem układanki, a dbałość o nie, pozwoli cieszyć się nimi wiele razy.

Kiedy dziecko posiada już dość sporą kolekcję klocków warto zaopatrzyć się w plastikowe pudełko lub skrzynkę, w której mógłby przechowywać całą swoją kolekcję. Wielu producentów wypuszcza serie tematyczne, których elementy pasują do siebie. Tak więc bez problemu możemy je wrzucić do jednego pudełka. Rozmiar i rodzaj klocków jest dokładnie ten sam. Tym sposobem, oprócz porządku, dziecko z pewnością będzie mogło urozmaicić sobie zabawę łącząc rozmaite elementy i tworzyć unikalne konstrukcje.

Jeśli jednak już różne rodzaje klocków zostały ze sobą pomieszane może wrzucić je do jednego pudła. Jest to najprostszy sposób na zorganizowanie przestrzeni i pozbycie się zalegających na podłodze elementów. Dziecko będzie mogło wybierać elementy, które chce składać. Jednak taki chaos w klockach niesie ze sobą również plusy. Maluch nauczy się odróżniać kształty i kolory, co z pewnością wpłynie na jego rozwój.