Wczytuję dane...

Globusy edukacyjne dla dzieci

Globusy edukacyjne dla dzieci

Po co dziecku globus interaktywny?

Globusy interaktywne są ważnym elementem edukacyjnym każdego dziecka. Pokazują im jak wygląda ziemia, gdzie leżą poszczególne kraje, zbiorniki wodne, góry. Jest to prosta, lecz skuteczna metoda, aby poznać planetę, na której mieszkają. Czasami się zdarza, że już przy pierwszym kontakcie z globusem dzieci zaczynają myśleć o podróżach i się interesować innymi częściami świata.

Jaki globus interaktywny wybrać dla dziecka?

Rynek oferuje wiele rodzajów globusów. Oprócz tradycyjnych, znanych ze szkół, dostępne są także podświetlane, a nawet interaktywne. Te drugie pozwalają dziecku na bliższe poznanie wybranych części świata. Oferują wiele trybów zabawy. Od podświetlania wybranych krajów, po ciekawe opowiadania i quizy. Dziecko z pewnością dowie się wiele interesujących rzeczy na temat różnych krajów i kultur. Wzbudzą one ciekawość i chęć podróżowania. Dziecko będzie chciało odwiedzić interesujący go kraj i zobaczyć go na własne oczy. Jest to bardzo ważny element edukacji i poznania świata, gdyż tworzy w dziecku świadomość istnienia czegoś więcej, niż tylko otaczający go świat oraz wzbudzi w dziecku wrażliwość. Wiele globusów posiada także zniekształconą powierzchnię, co pozwoli dziecku na łatwiejsze wyobrażenie płaszczyzny ziemi. Maluch będzie mógł dotknąć gór, lub przemierzyć ocean palcem, tworząc dokładniejszy zarys ziemi.

Dzisiejsze globusy oferując wiele możliwości edukacji i zabawy, oprócz wzbudzenia ciekawości u malucha i poznania poszczególnych części świata, są doskonałym narzędziem do poszerzenia zasobów wiedzy odkrywając również inne kraje i kultury. Dziecko pozna tym samym różnorodność otaczającego go świata.

My polecamy Wam dwie Top zabawki ze świata globusów interaktywnych:

1 - Interaktywny Eduglobus Premium Clementoni

2 - EduGlobus z rysikiem optycznym

Globusy te są wyprodukowane przez znane firmy - Clementoni i Fisher Price. Gwarantujemy, że cena idzie w parze z jakością. Zabawki te posłużą dzieciom na długie lata a zdobyta wiedza z pewnością przyda się w przyszłości.