Wczytuję dane...

Kostka Rubika - wychodzi Wam?

Kostka Rubika - wychodzi Wam?

Skąd wzięła się Kostka Rubika?

Kostka Rubika powstała 1974 roku za sprawą profesora Erno Rubika. Była ona pomocą naukową dla studentów w celu zrozumienia przestrzeni. Chęć rozwiązywania przez ludzi łamigłówek oraz chęć rywalizacji przyniosły jej niezwykłą popularność, którą się cieszy również dzisiaj wśród każdej grupy wiekowej.

Tradycyjna kostka posiada pola 3x3x3  i jest sześcianem. Kiedy przestawała sprawiać trudność w ułożeniu powstały bardziej rozbudowane nawet do 13x13x13, a nawet dwunastościenne. Czas układania kostki zależy od przyjętej metody i strategii, a tych na przestrzeni lat powstało wiele. Rekordy układania kostek Rubika zaczynają się już od kilku sekund przy kostce 3x3x3, do nawet kilku godzin przy kostkach 7x7x7. Rywalizacja i chęć bycia najszybszym doprowadziły do organizowania wielu turniejów na całym świecie. Warto wspomnieć też, że na arenie międzynarodowej Polacy osiągali wiele sukcesów.

To wcale nie jest takie trudne

Kostka Rubika jest świetnym sposobem na rozwijanie zdolności manualnych dziecka, jak również orientacji przestrzennej i cierpliwości.. Oprócz tego jest to doskonała zabawa dla pojedynczej osoby, ale także w towarzystwie. Rywalizacja jest ludzką naturą, dlatego układanie kostki na czas ze znajomymi może być dobrą alternatywą dla planszówek. Początki bywają trudne, jednak z czasem z pewnością ułożycie kostkę poprawnie. Bywa też tak, że do ułożenia pozostaje zaledwie kilka pól, co niejednego potrafiło zdemotywować. Jednak radość wynikająca z pierwszego ułożenia wynagradza wszystkie nadszarpnięte nerwy.

Pochwalcie się swoimi sukcesami w tej dziedzinie. Może jesteście już weteranami i tradycyjna kostka 3x3 nie sprawia wam trudności? A może przeszliście już na bardziej zaawansowany poziom łamigłówek takich jak kostka Rubika Void? - w tej kostce brakuje środkowego elementu, co utrudnia jej ułożenie.

Dla najmłodszych również mamy "rubikową" propozycję. Jest nią kostka Króliczek od TM Toys. Zabawa tą kostką polega na takim ułożeniu kwadratów,
aby na każdej ścianie wszystkie posiadały jeden kolor. Jest to doskonały sposób na wprowadzenie dziecka w świat łamigłówek.


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o słynnej kostce to zapraszamy do kopalni wiedzy Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Kostka_Rubika