Wczytuję dane...

Jak zrobić T-Rexa z papieru?

Jak zrobić T-Rexa z papieru?

Składanie samolotów albo łódek jest już nudne i opanowane wręcz do perfekcji? Czas więc na coś trudniejszego – prawdziwego T – Rexa z papieru! Zadanie nie jest łatwe, ale uwaga – do wykonania. I co ważniejsze - potrzebna jest do tego tylko kartka papieru! Zatem do dzieła!

 

Kiedy sięgnąć po origami?

Takie papierowe układanki niezwykle wspierają właściwy rozwój motoryki, ale też wyostrzają wyobraźnię i uczą cierpliwości. Są więc idealnym pomysłem na deszczowe popołudnie oraz wieczór po całodniowych eskapadach na wyjeździe urlopowym. O ile jednak samolot czy łódkę wykona już czterolatek, o tyle złożenie T – Rexa z papieru, to zabawa dla wytrwałych i starszych dzieciaków. Trzeba bowiem wiedzieć, gdzie i jak zgiąć, a do tego poświęcić na takie origami minimum kilkanaście minut. Małe dzieci mogą jednak też z powodzeniem układać takie dinozaury z papieru z rodzicem albo starszym bratem. I nie ma co się poddawać, jeśli za pierwszym razem nie wyjdzie, w końcu trening czyni mistrza. Na wszelki wypadek warto więc sobie przygotować kilka kartek.

 

Z małej czy dużej kartki papieru?

Na filmikach instruktażowych dinozaur T – Rex powstaje z małej kartki papieru, takiej 20x20cm, ale nie ma żadnych przeciwskazań, by swój projekt nieco powiększyć. Większe kartki ułatwiają bowiem wykonanie takiego dinozaura. Jeśli się już uda, to warto zwrócić uwagę, że na you tube łatwo znaleźć również filmik z tworzeniem innych dinozaurów, a nawet dragonów. Można więc wykreować całą rodzinę dinozaurów albo wykorzystać ten pomysł na urodzinowe party. Kto najszybciej ułoży dinozaura z kartki? Pod spodem zamieszczamy trzy filmiki o tworzeniu dinozaurów, w tym jeden z Brachiosaurusem.

 

Dinozaur origami | Jak zrobić papierowego dinozaura T-Rex | Zwierzęta origami | Origami dla Dzieci - YouTube

 

Origami Dinozaur Jak zrobić papierowego dinozaura brachiozaura Rękodzieło z papieru - YouTube

 

Jak złożyć T-Rex'a z papieru | porady | poradnik | filmik | tutorial - Spryciarze.pl

 

Czy zrobienie T – Rexa z papieru jest trudne?

Origami zawsze wymagają koncentracji i skupienia. Wystarczy zapomnieć o jednym zagięciu czy zgiąć kartkę w złą stronę, by zabawę zacząć od nowa. Dlatego jeśli dzieci szybko się męczą, to warto pomyśleć o innej zabawie. T – Rex można złożyć także na przykład z klocków lego albo wykonać prostsze dinozaury z papierowych talerzy. Fajne podpowiedzi także można znaleźć w internecie na przykład na stronie Robimy dinozaury! DIY - KreatywnieAktywnie.pl. Również firma Alexander może wspomóc małych kreatorów w tworzeniu dinozaurów 3D. Można to wykorzystać, bo w ofercie są nie tylko dinozaury, a poskładane figurki bez wątpienia posłużą do dalszej zabawy.