Wczytuję dane...

Rodzinny wypad na zakończenie wakacji

Rodzinny wypad na zakończenie wakacji

Z początkiem września niezmiennie mamy rozpoczęcie roku szkolnego, więc dzieci pochłonięte będą nauką. Są to ostatnie dni, aby wykorzystać okres wakacyjny jak najlepiej i pomóc maluchom zaczerpnąć jeszcze chwil beztroski.

Pomysłów na rodzinny wypad jest wiele. Można wyjechać jeszcze nad morze i nacieszyć się widokiem Bałtyku przy pysznej, świeżo złowionej rybce czy nawet zostać łowcą latarni morskich przemierzając wybrzeże w ich poszukiwaniu. Druga propozycja pozwoli zobaczyć nowe miejsca, ale również wniesie element edukacyjny. Wasza pociecha otrzyma okazję, aby poznać fakty dotyczące historii odwiedzanych miejsc, które nierzadko bywają bardzo interesujące. Często też powstają intrygujące legendy dotyczące latarni, które potrafią zasiać ziarenko niepokoju. Oczywiście widoki i przepiękne panoramy wybrzeża są punktem kulminacyjnym odwiedzin latarni morskiej. Zazwyczaj można też spotkać mały sklepik, gdzie będziemy mogli zakupić najróżniejsze pamiątki czy figurki odwiedzanych latarni. Kolekcja takich figurek z pewnością przyciągnie wzrok gości.

Kolejnym pomysłem na wycieczkę mogą być miejskie pikniki i eventy stworzone z myślą o rodzinnym wypadzie. W okresie późnego sierpnia organizowanych jest wiele takich wydarzeń. Często są one tematyczne i można spotkać pojazdy wojskowe, przejechać się bryczką, posłuchać lokalnych zespołów muzycznych, czy uczestniczyć w rozmaitych konkursach, gdzie można wygrać najróżniejsze nagrody. Dla dzieci znajdziemy dmuchane zjeżdżalnie, budki z lodami i watą cukrową. Maluchy na pewno będą zachwycone uczestnictwem w takim wydarzeniu.

Częścią edukacji i tworzenia świadomości bycia częścią swojego narodu jest historia. Poznając ją, dziecko dowiaduje się jak powstał jego kraj i co wpłynęło na to, że żyje w takim, a nie innym świecie. Tworzy pewno rodzaju wrażliwość i świadomość bycia. Idealnym pomysłem na poznanie historii swojego kraju jest wycieczka do obozów koncentracyjnych. Pokazują one jak ludzie kiedyś walczyli o życie swoje i swojej rodziny. Ile wymagało to poświęceń i pracy pod czujnym okiem brutalnych nazistów. Dzieci zobaczą, jak kiedyś ludzie żyli i do czego byli zmuszani. Pozwoli to im zrozumieć trudy życia i je docenić. Obrazy mogą być szokujące, lecz warto przynajmniej raz odwiedzić jeden z takich obozów. Najpopularniejszymi są obozy w Sztutowie, Treblince, Majdanku, Oświęcimie i Brzezince. W tym miejscu warto również wspomnieć o osadach i skansenach. Maluchy zobaczą jak żyli ludzie przed naszą erą, na długo przed samym Chrystusem. Czeka tam również wiele atrakcji. Gabloty z wykopaliskami poruszą i zaciekawią dziecko, które otrzyma okazję, aby poznać kulturę sprzed tysięcy lat.

Powyższe propozycje są tylko niewielką częścią tego, w jaki sposób można wykorzystać ostatnie dni wakacji. Miejsc na wypad rodzinny jest wiele. Można zwiedzać miasta i uprzednio sprawdzając atrakcje czekające na gości zaplanować całą wycieczkę. W większych miastach oferta kulturalna jest bardzo bogata. Od tematycznych eventów, po pikniki i muzea. W tych ostatnich często można spotkać promocje, dzięki którym za grosze możemy zwiedzić naprawdę interesujące miejsca. Ogromną popularnością cieszą się również tzw. dino parki i zoo. Dzieci będą zachwycone mogąc zobaczyć i dotknąć przerażającego Tyranozaura, czy chociażby nakarmić kózkę w zoo.