Wczytuję dane...

Małe samochodziki dla dzieci – co polecacie?

Małe samochodziki dla dzieci – co polecacie?

Są tak małe i poręczne, że z powodzeniem mieszczą się do kieszeni albo plecaka, a do tego tak wytrzymale, że można dla nich zbudować tor przeszkód z klocków bądź wykorzystać prawdziwe wyrzutnie i tak fantastyczne, że inspirują do ciekawych zabaw. To idealne zabawki dla chłopców, a które z nich ucieszą Twoje dziecko. Podpowiadamy!

 

Hot Wheels – gorąca zabawa na okrągło

 

Te autka bez wątpienia mają swoją moc. Te metalowe resoraki, nie tylko bowiem kapitalnie replikują marki znanych samochodów, ale też przybierają kształty postaci bajkowych, znanych z filmów, przez co animują do zabawy i nakręcają do wymyślania niesamowitych historii. Resoraki z serii Hot Wheels można wykorzystywać do wielu zabaw. Są małe, więc dziecko może zabrać je na urlop i na tyle wytrzymałe, że można bawić się nimi w ogrodzie. Rodzice często wybierają te autka ze względu na solidne wykonanie, dzięki czemu te zabawki są bezpieczne i nawet podczas bardzo szalonych wyścigów. Hot Wheels dostarcza także innych świetnych pomysłów, z wyrzutniami czy torami przeszkód. Można więc urządzić prawdziwe samochodowe eldorado. Hot Wheels to również dobry początek do kolekcjonowania autek, bo resoraki można kupić zarówno w komplecie, jak i pojedynczo.

 

Majorette – czas na wielki wyścig

 

Z tymi samochodzikami w każdym pokoju dziecięcym będzie kapitalna zabawa w wyścigi, ale nie tylko. Majorette zapewnia bowiem wytrzymałe, kolorowe, a do tego bezpieczne w użytkowaniu resoraki. Można je wykorzystać w piętrowych parkingach, urządzać dla nich tory wyścigowe i zabierać na plac zabaw. Co prawda te resoraki nie mają napędu, ale i tak dostarczają sporej rozrywki dzieciom. Wesołe wyścigówki to jednak nie jedyna propozycja tego producenta. W kolekcji można znaleźć też małe pojazdy, które stworzą również prawdziwy plac budowy. W ofercie dostępna jest między innymi wywrotka, koparka, wózek widłowy czy walec. Takie małe pojazdy będą idealne, by zabrać je do babci czy na urlop. Nie zabiorą też zbyt dużo miejsca w mniejszym pokoju, a i tak dostarczą świetnej zabawy na wiele godzin. W ofercie Majorette można także znaleźć parkingi dla pojazdów, ale przy odrobinie fantazji tor przeszkód łatwo będzie stworzyć z zabawek i przedmiotów, znajdujących się w dziecięcym pokoju.

 

Kiedy zacząć kolekcjonować resoraki?

 

Małe autka zdecydowanie nie powinny się pojawiać w pokoju dziecka, które nie skończyło 3 roku życia. Istnieje bowiem ryzyko połknięcia małych elementów albo zrobienia sobie krzywdy. Warto pamiętać, że tego typu małe pojazdy najczęściej wykonane są z metalu, a przez to może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji, na przykład przy uderzeniu się takim autkiem w głowę. Wiadomo jednak, że i małe dzieci także chętnie sięgają po takie samochodziki, jeśli więc bawią się pod czujnym okiem rodzica czy osoby dorosłej, to jak najbardziej można im na to pozwolić. Idealnym momentem na kolekcjonowanie takich autek jest wiek 5 albo 6 lat, kiedy wyobraźnia się nakręca i dziecko potrafi zbudować między innymi garaż z klocków albo stworzyć tor wyścigowy.