Wczytuję dane...

Wybieramy kombinezon zimowy dla niemowlaka

Wybieramy kombinezon zimowy dla niemowlaka

Kombinezon to praktyczne rozwiązanie na zimę, które docenia Maluszek, ale i jego mama. Takie ubranie jest prostsze w założeniu, ale też gwarantuje więcej ciepła Dziecku podczas spacerów. Zatem wszystko jedno, jaki kombinezon wybierzesz, bo każdy sprawdzi się w czasie zimy? Otóż niekoniecznie, dlatego podpowiadamy na co zwracać uwagę przy wyborze kombinezonu, by był odpowiednio gruby, ciepły i przyjemny w użytkowaniu.

Dlaczego kombinezon jest idealny dla niemowlaka?

Takie jednoczęściowe wdzianko, które łatwo ściągnąć choćby podczas konieczności zmiany pieluszki docenia chyba każda mama. Taki kombinezon ma jeszcze wiele innych zalet, między innymi optymalnie dba o ciepło nawet w bardzo mroźny dzień i nie krępuje ruchów Maluszka. Nie trzeba się już martwić, czy kurtka się podwinęła i podczas spaceru dziecku jest zimno w plecki, a do tego samo ubieranie sprowadza się do kilku minut. Dziecko zachowuje też pełną swobodę, a ciasne rękawki czy nogawki nie ograniczają jego ruchów. Na spacer, przejażdżkę wózkiem czy nawet do auta – taki kombinezon sprawdza się w każdej sytuacji. Mamy doceniają takie wdzianko szczególnie podczas porannego ubierania. Łatwe zakładanie rękawków czy nogawek nie denerwuje Maluszka, szczególnie jeśli wybierzesz kombinezon w formie śpiworka. Trzeba jednak pamiętać, że kombinezon będzie tylko wtedy spełniał swoją rolę, jeśli zostanie wykonany z właściwych materiałów. Zwróć więc uwagę, by materiał przepuszczał powietrze, dzięki czemu Maluch nie będzie się nadmiernie pocić oraz by materiał był wodoszczelny, by również podczas opadów atmosferycznych zapewniał pełną ochronę dla Maluszka.

Jaki rodzaj kombinezonu wybrać?

Mamy mają bardzo szeroki wybór. Na rynku dostępne są bowiem zarówno jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe kombinezony. Można też rozważyć opcję w formie śpiworku jak i z nogawkami. Jaki będzie najlepszy? Wszystko zależy od przeznaczenia. Jeśli szukasz kombinezonu, który będzie idealny także do samochodowego fotelika, to wybierz taki z nogawkami, by móc łatwo zapiąć dziecko do fotelika. Taki kombinezon w formie śpiwora, też się sprawdzi, pod warunkiem, że będzie posiadać otwór na przeciągnięcie pasów. Podczas spacerów z wózkiem lepszy będzie jednoczęściowy kombinezon, ale z kolei taki dwuczęściowy sprawdzi się podczas wizyty w przychodni, w sklepie czy w kawiarni. Możesz bowiem ściągnąć tylko kurteczkę, a spodenki zostawić. Nie bez znaczenia jest także sam rodzaj zapięcia, które ułatwia szybkie ściągnięcie kombinezonu, czy zmianę pieluszki i to bez konieczności rozbierania całego wdzianka.

Jaki rozmiar kombinezonu wybrać dla niemowlaka?

Zimowy kombinezon to zawsze spory wydatek, dlatego rodzice często chcą nieco zaoszczędzić, kupując większy rozmiar. Pozornie zapewniają sobie w ten sposób zimowe ubranie na przynajmniej dwa sezony. To jednak nie jest dobra decyzja. Zbyt duży kombinezon sprawia, że Maluchowi nie jest wygodnie, a przy tym może dochodzić do wychłodzenia ciała. Kombinezon powinien być bowiem dobrze dopasowany i jeśli jest większy, to maksymalnie o jeden rozmiar. Z kolei zbyt ciasny kombinezon może krępować ruchy Maluszka. Jeśli więc widzisz, że rękawki są zbyt krótkie, a nóżki nie mieszczą się w śpiworku, to odsprzedaj go na portalach z odzieżą używaną i wybierz większy model. Pamiętaj także, że używany kombinezon zawsze możesz sprzedać, a tym samym odzyskać część pieniędzy, by w kolejnym sezonie, znów zafundować Maluszkowi ubranie w odpowiednim rozmiarze.

Funkcje dodatkowe kombinezonu – na co zwrócić uwagę?

By kombinezon sprawdzał się w każdej sytuacji, powinien mieć również odpinany kaptur oraz wywijane rękawy i nogawki. To bardzo praktyczna opcja, ponieważ nawet jeśli zapomnisz ciepłych skarpetek czy rękawiczek, to zapewnisz dziecku komfort podczas spaceru w zimowe czy chłodne dni. Wywijane rękawy czy nogawki będą ogrzewać stópki i dłonie, natomiast kiedy zrobi się cieplej, wystarczy, że podwiniesz rękawki czy nogawki. Mamy mogą docenić również ekstra zapięcie po wewnętrznej stronie nogawek, dzięki czemu można łatwiej zmienić pieluszkę nawet podczas spaceru w parku, bez konieczności ściągania całego kombinezonu.