Wczytuję dane...

Maty edukacyjne dla niemowląt

Maty edukacyjne dla niemowląt

Maty edukacyjne są idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy zająć czymś malucha, a przy okazji zadbać o jego rozwój. Oferują wiele ciekawych elementów zabawy, które pobudzają zmysły malucha i pomagają ćwiczyć zdolności manualne.
Maty edukacyjne posiadają wiele zalet. Często najmniejsze pociechy nie mają jeszcze własnego pokoiku z zabawkami, a taka mata  pomoże rodzicowi zorganizować i wydzielić miejsce do zabawy malucha, aby zabawki nie walały się po całym domu. Dodatkowo taka mata jest bezpieczniejsza i przyjemniejsza do zabawy niż twarda podłoga.


Wiele mat posiada wbudowane moduły dźwiękowe i świetlne, które w połączeniu z wielobarwnymi elementami zabawki pobudzą także zmysły malucha. Porozmieszczane grzechotki i gryzaki są dodatkowym elementem wartym uwagi. Kiedy jednak zdarzyłoby się je zgubić, bez problemu możemy zawiesić na pałąk ulubioną zabawkę maluszka. Dziecko dotykając grzechotek, gryzaków i innym elementów zawieszonych na pałąku ćwiczy swoje zdolności manuale oraz koordynację ruchową i wzrokową. Kolorowe elementy zachęcają malucha do dotykania i ściskania zabawek. Grzechoczące elementy, czy melodie pobudzają słuch, a kolory wzrok.


Warto zaznaczyć, iż takie maty są bardzo mobilne. Można jest złożyć bez problemu i spakować czasami nawet do plecaka. Tak więc, czy pojedziecie na wakacje, czy do cioci, zawsze możecie zabrać ze sobą ulubione miejsce zabawy waszej pociechy, której z pewnością sprawi to ogromną radość.
Maty edukacyjne pozwalają także trochę odpocząć rodzicowi, gdyż potrafią wciągnąć malucha na dłuższą chwilę. Dzięki temu można zyskać chwilkę na wyciągnięcie nóg i wypicie upragnionej od rana kawy.   


Taka zabawka może być świetnym prezentem nie tylko dla waszego malucha, ale także znajomych. Wiele elementów edukacyjnych, pobudzających zmysły i pomagających w rozwoju ucieszą nie tylko dziecko. A wybór jest ogromny. Różnorakie motywy i wzory, elementy do zabawy i wbudowane moduły będą ciekawym urozmaiceniem rozrywki dziecka.  

Oto kilka naszych propozycji mat, które dostępne są w ofercie Modino:

Mata gimnastyczna 3w1 Fisher Price CHP85

Mega mata Przygoda na plaży Fisher Price CBJ65