Wczytuję dane...

Jak ubrać niemowlę przy 20 stopniach?

Jak ubrać niemowlę przy 20 stopniach?

Jeszcze nie upał, ale już nie chłód – taki dzień, kiedy termometr za oknem wskazuje około 20 stopni Celsjusza jest idealny na spacer z Maluszkiem. Jak go jednak ubrać, by nie przegrzać, ale też nie zaziębić? Zadanie tylko z pozoru jest trudne, jeśli się odpowiednio przygotujesz, zapewnisz Dziecku optymalne warunki nawet na cały dzień na świeżym powietrzu.

 

Co zabrać ze sobą na spacer?

Słoneczna, bezwietrzna pogoda zdecydowanie animuje, by Maluszkowi założyć tylko body z krótkim rękawkiem. W końcu także dla siebie wybrałaś przewiewną sukienkę, więc dziecku z pewnością też nie może być zimno. Warto jednak pamiętać, że leżący w wózku Maluszek, pozostaje w jednej pozycji, dlatego może inaczej odczuwać temperaturę powietrza niż Ty czy jego starszy brat, który jest cały czas w ruchu. Dlatego na spacer czy dzień, zaplanowany w ogrodzie warto przygotować czapeczkę, sweterek oraz kocyk. Wykorzystaj sprawdzoną metodę sprawdzania temperatury ciała dziecka, dotykając jego karku. Jeśli jest zimniejszy niż Twoja dłoń, to załóż mu czapeczkę i okryj kocykiem. Pamiętaj też, że jeśli wózek ustawisz w cieniu, to Maluszkowi na pewno będzie zimniej, dlatego wtedy obowiązkowo załóż mu też cienki sweterek.

 

Podstawowy zestaw na spacer dla niemowlaka przy temperaturze około 20 stopni.

 

-       body z krótkim rękawem,

-       sweterek z długim rękawkiem,

-       skarpetki albo śpioszki na nóżki,

-       czapeczka i apaszka.

 

W takie dni najlepiej sprawdza się metoda na warstwy?

Jeśli chcesz mieć pewność, że jesteś dobrze przygotowana i to na każdą pogodę, to ubierz Maluszka tak, by reagować na każdą sytuację. Nie ubieraj więc jednoczęściowego kombinezonu, którego nie będziesz mogła ściągnąć, jeśli Dziecku będzie zbyt gorąco i nie ograniczaj się do letniej sukienki, bo Tobie w T- Shircie i bermudach jest optymalnie. Najlepsze są warstwy, czyli metoda ubierania dzieci na cebulę. Ważne jest więc byś miała z czego odejmować i dodawać. Wychodząc na spacer, ubierz Maluszka nieco cieniej. Jeśli będzie mu zbyt zimno, okryjesz go kocykiem albo założysz dodatkową bluzeczkę. Zbyt ciepła odzież może spowodować, że dziecko się nadmiernie będzie pocić, co w połączeniu z późniejszym rozebraniem poszczególnych warstw odzieży, może prowadzić do przeziębienia.

 

Kocyk – sprawdzony partner na każdy spacer

Nawet jeśli wydaje Ci się, że pogoda jest na tyle bajeczna, że dziecku będzie przyjemnie tylko w śpioszkach, to nie zaszkodzi zabrać ze sobą na spacer kocyk. Na letnie dni wybieraj te cieńsze kocyki bawełniane, które ochronią Maluszka przed wiatrem i słońcem i zapewnią mu ciepło, jeśli zrobi się nieco chłodniej. To kapitalny pomysł, by Maluszka zostawić np. w samym body i okryć go kocykiem. Będzie mu wtedy wygodnie, komfortowo, ale i również ciepło. Kocyk możesz wykorzystać do piknikowania czy do przebrania Maluszka np. na ławce. Pamiętaj jednak, że Niemowlak potrzebuje dodatkowej ochrony na nóżki, nawet jeśli przykryty jest kocykiem. Dlatego skarpetki czy buciki bawełniane należy także zawsze mieć przy sobie – ściągnij je, kiedy dziecko ma rozgrzane stópki i załóż, kiedy nóżki będą bardzo zimne.