Wczytuję dane...

Huggy Wuggy – krwiożercza maskotka dotarła do przedszkoli

Huggy Wuggy – krwiożercza maskotka dotarła do przedszkoli

Właściwie w dzisiejszych czasach trudno uchronić dzieci przed negatywnym wpływem internetu. Nawet jeśli rodzice kontrolują w domu świat wirtualnych gier, filmów czy aplikacji, to nie mają wpływu na to, co Dziecko ogląda u kolegi bądź o czym dowiaduje się, maszerując do szkoły czy przedszkola. Na efekty nie trzeba wcale długo czekać, a bohaterowie niebezpiecznych gier a nawet horrorów trafiają między słodkie pluszowe maskotki. Tak jest z Huggy Wuggy. Czy mają rację wychowawcy przedszkolni, które ostrzegają przed kupnem tego pluszowego Potworka?

 

Skąd się wziął Huggy Wuggy?

 

Pamiętacie Ulicę Sezamkową? Tam wśród maskotek były też takie, które wyglądały jak małe potworki. Jednakże w rzeczywistości były to słodkie i przyjazne Maskotki, z którymi każde dziecko mogło się zaprzyjaźnić. Inaczej jest z Huggy Wuggy, który jest głównym bohaterem horroru Poppy’s Playtime. Potwór ten przytula bardzo mocno, by w efekcie zabijać swoje ofiary. Jednakże już jego czerwona paszcza powinna być znakiem ostrzegawczym dla rodziców – to krew jego ofiar. Brzmi przerażająco? Zdecydowanie powinno! Sama gra przeznaczona jest dla dzieci od 16 roku życia, ale Pluszak Huggy Wuggy znajduje prawdziwych sympatyków i to już w przedszkolu. Niebieski Stwór z wielkimi zębami zdecydowanie nie powinien jednak gościć w pokoju Maluszka, zwłaszcza że w sklepach można znaleźć fajniejsze i bardziej bezpieczne dla Dzieci Maskotki.

 

Dlaczego Huggy Wuggy jest niebezpieczny dla mniejszych dzieci?

 

No tak, ale przecież dziecko bawi się tylko maskotką i jeśli nie gra w te przerażające gry, to przecież nic złego się nie dzieje? Nic bardziej mylnego! Trzeba mieć bowiem świadomość, jak Huggy Wuggy może poruszać wyobraźnię dziecka i kształtować jego emocje. Trzeba też pamiętać, że dzieci w tym wieku, nie odróżniają rzeczywistości od fikcji, mogą więc próbować przenosić do świata realnego, to co zobaczą w internecie. I tutaj trzeba wiedzieć, że oprócz gry z Huggy Wuggy, dostępne są też filmy z Maskotką w roli głównej między innymi na You Tube. Takie filmy mogą popychać dzieci do działania i eksperymentowania w realnym świecie. Ponadto dziecko zaczyna się interesować historią Huggy Wuggy i zaspokajając swoją ciekawość, może dorastać pośród tragicznych i brutalnych scen. Trzeba też pamiętać, że zaproszenie Huggy Wuggy do świata małego dziecka może się skończyć też nadpobudliwością, niekontrolowaną agresją, a także moczeniem się w nocy.

 

Stop Huggy Wuggy – paranoja, czy rozsądny wybór?

 

Zdania rodziców jak zawsze są podzielone. Niektórzy widzą w tym tylko maskotkę i są przekonani, że dzieci potrafią rozsądnie podchodzić do tego tematu, a ponadto przecież odpowiednio kontrolują świat internetu. Trzeba to jednak zestawić z innymi informacjami. Na przykład w jednym z przedszkoli nawet czterolatki wiedziały, kto to jest Huggy Wuggy i co robi. Dzieci nie muszą więc zaglądać do sieci, by dotrzeć do przerażających i strasznych scen. Opowiedzą im o tym ich rówieśnicy, a to może mieć taki sam skutek dla ich prawidłowego rozwoju, jak oglądanie owych filmów czy gier. Dlatego większość psychologów jest zdania, że Huggy Wuggy nie jest odpowiednią maskotką, szczególnie dla tych mniejszych dzieci.