Wczytuję dane...

Jakie są najpopularniejsze miejsca na wycieczki zagraniczne z dziećmi

Jakie są najpopularniejsze miejsca na wycieczki zagraniczne z dziećmi

Piękna Chorwacja, zawsze słoneczne Włochy, nieco tajemniczy Egipt, a może fantastyczna Mallorca? Gdzie warto pojechać na wymarzony urlop, by Maluchy przeżyły naprawdę coś fajnego, a rodzice mogli cudownie wypocząć? Sprawdź nasze najlepsze podpowiedzi i zaplanuj w tym roku swoje najlepsze wakacje z dziećmi.

 

Chorwacja - plaża, słońce i delfiny!

 

Urocze plaże, krystaliczna woda i przyjemny żar, który od rana do wieczora rozgrzewa piaszczyste, żwirkowe i miejscami kamieniste plaże. Tak Chorwacja jest naprawdę uroczym zakątkiem i od wielu lat ulubionym kierunkiem turystycznym Polaków. Kilometrów do pokonania zdecydowanie jest trochę, ale warto, bo pogoda jest tam gwarantowana, woda zawsze ciepła, a kuchnia wręcz pyszna. Można również wybrać jeden z ośrodków wypoczynkowych, gdzie znajdują się baseny, zjeżdżalnie wodne, miejsca do gry w kosza i do siatkówki, a na okolicznych placach zabaw dziecko można zostawić nawet na parę godzin. Chorwacja słynie z wielu atrakcji również dla dzieci, decydując się na przykład na rejs statkiem, można podziwiać delfiny. Przekonuje również cena, bo noclegi w Chorwacji nadal oferowane są korzystnej cenie.

 

Wybrzeże Adriatyckie i Jezioro Garda – czyli czas na słoneczne Włochy

 

Klimat Włoch również bez wątpienia sprzyja rodzinnym wakacjom. Możesz zdecydować się na jeden z uroczych campingów dla rodzin. We Włoszech można znaleźć ich naprawdę całkiem sporo, zarówno nad samym morzem, jak i w górskich okolicach. Można tam nocować w przyczepie, pod namiotem, ale do dyspozycji gości są też urocze domki letniskowe. W wielu miejscach morze jest bardzo płytkie, wręcz idealne dla małych dzieci. Drugą opcją jest fantastyczne jezioro Garda. To świetny kierunek na słoneczne i pełne emocji wakacje. Woda tam jest krystalicznie czysta, a warunki wręcz kapitalne również dla mniejszych dzieci. Włochy mają wiele atrakcji dla najmłodszych urlopowiczów – place zabaw, pyszne lody i pizza, która jest najlepszym wyborem na obiad i to każdego dnia.

 

Mallorca – hiszpańska perła

 

W wakacyjnych ofertach hiszpańskie hotele prezentują się na piątkę z plusem. Oddają do dyspozycji baseny, place zabaw i zapewniają bajeczne animacje dla dzieci. Do usłanej złotym piaskiem plaży najczęściej można dojść spacerkiem, a jeśli nie, to hotel najczęściej organizuje dojazd małym busikiem. Dużo basenów, lodów i małych przekąsek sprawia, że dzieci i dorośli czują się tam jak w raju. Na Mallorce pogoda też jest gwarantowana, zawsze świeci tam słońce, a woda jest czysta , najczęściej z łagodnymi zejściami. Na plażach może być jednak dość wietrznie, ale często hotel zapewnia tyle atrakcji, że dzieci przez cały tydzień znajdują tam zawsze coś ciekawego dla siebie.

 

Egipt – egzotyka w pełnym słońcu

 

Tutaj również nie można się nudzić, zwłaszcza jeśli wybierzecie się na wycieczkę quadem przez pustynię albo wsiądziecie na grzbiet wielbłąda. Takich atrakcji Maluch na pewno długo nie zapomni. Egipt to słonce, słońce i jeszcze raz słońce. Woda w morzu jest słona, ale można zostać na pomoście, który pozwala i w głębokiej wodzie obserwować ciekawe gatunki ryb. Fajnym przeżyciem jest bez wątpienia podróż łodzią podwodną. Do tego animacje dla dzieci, otwarty bufet z pizzą i basen z fontannami i zjeżdżalniami, zapewni moc przeżyć każdego dnia. Egipt to dobry pomysł, jeśli zamiast zwiedzania i poznawania okolic, wolicie przyjemnie spędzić czas w hotelu.

 

Turcja – zjeżdżalnie, zabawa z delfinami i słońce!

 

Tutaj również czekają na Was kapitalne wakacje. Już w hotelowym basenie dzieci odkryją fantastyczne zjeżdżalnie wodne, a szerokie plaże oferują dostęp do ciepłej, czystej i lazurowej wody. W Turcji dzieci mogą popływać nawet z delfinami i skoczyć do wody z dużej wysokości. Oprócz tego wesołe miasteczka i animacje do późnych godzin wieczornych urozmaicą urlop. W Turcji, jednak jak w Egipcie temperatury latem są bardzo wysokie. Warto na to zwrócić uwagę i zaopatrzyć się w kremy z filtrami przeciwsłonecznymi i dbać, by Maluch pił dużo wody. Fajne jest to, że w Turcji nie trzeba sobie organizować samemu wczasów. Wystarczy znaleźć hotel z animacjami, posiłkami i pełną listą atrakcji, by zapewnić sobie rozrywkę i to na cały tydzień.