Wczytuję dane...

5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

5 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego jest to dobry moment, aby zacząć rozglądać się za prezentem dla najmłodszych. Wybór jestem jednak tak duży, że dorośli często mogą mieć problem z podjęciem decyzji. Zatem - co kupić na tę wyjątkową okazję?

Czym kierować się wybierając prezent?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dokładnie wiedzieć, o czym marzy dziecko i kupić dokładnie to, czego pragnie. Ale nie zawsze jest to możliwe, chociażby ze względu na ograniczone fundusze, bo ceny niektórych prezentów potrafią przyprawić o zawrót głowy. Dlatego gdy nie mamy możliwości sprezentować dziecku tego, co chce, warto dobrze zastanowić się przed ostatecznym zakupem.

Wybierając prezent na dzień dziecka warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Zabawka lub inny podarunek muszą być dobrane do wieku dziecka. Chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo, jak i zainteresowania. Producenci, przygotowując zabawki uwzględniają zainteresowania wiekowe, aktualną modę itp. Dlatego świetnie, jeśli wiemy czym dziecko aktualnie się interesuje, ponieważ może to ułatwić podjęcie decyzji.

Klocki!

Jednym z bardziej uniwersalnych pomysłów na prezent dla dziecka są klocki. Produkty dostępne w przeróżnych wariantach, plastikowe, drewniane, klocki konstrukcyjne, wafle, a także przeróżne zestawy, pozwalające budować całe miasta, którymi następnie można się doskonale bawić.

Od lat niewątpliwy prym wiodą oczywiście klocki LEGO, nic więc dziwnego, że oferta firmy stale się rozrasta. Poza klasycznymi, podstawowymi zestawami do dyspozycji konsumentów oddano także inne serie - friends, elves, city, Harry Potter, LEGO creator, a także wiele innych ciekawych propozycji. Dużą zaletą jest oferta skierowana również do najmłodszych użytkowników - LEGO Duplo to genialne, kolorowe klocki, w takim rozmiarze, aby były całkowicie bezpieczne.

Puzzle i układanki

Kolejną doskonałą propozycją są puzzle i układanki. Dostępne w różnych wariantach - klasyczne puzzle o bardzo zróżnicowanej ilości elementów, od 24 sztuk, po nawet 2000 lub więcej. Zatem jest to rozwiązanie dobre zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. W zależności od wieku trzeba wybrać nie tylko liczbę elementów układanki, ale też znajdujący się na nich obrazek. Również w tym zakresie producenci stawiają na szeroki asortyment produktów, oddając do dyspozycji zarówno puzzle z ulubionymi bajkowymi bohaterami, zwierzętami, aż po wyjątkowe, cudnie wyglądające pejzaże.

Zabawki drewniane

Dla tych, którzy cenią sobie ekologiczne podejście do życia świetnym rozwiązaniem mogą być zabawki drewniane. Tu asortyment jest dość szeroki, bo poza klockami czy układankami dostępne są również inne, jak drewniane wózki dla lalek, samochody czy tory wyścigowe, a także pociągi i tory kolejowe. Tego typu zabawki są o tyle fajne, że bez problemu można znaleźć tu coś zarówno dla młodszych dzieci, jak i tych nieco starszych.

Gry planszowe

Prezentem wartym uwagi z całą pewnością będą też gry planszowe. Klasyka jak chińczyk, warcaby czy grzybobranie, ale też propozycje towarzyszące dzieciom od kilku lat, jak 5 sekund w różnych odsłonach, milionerzy, dobble. Świetnym rozwiązaniem będą też inne propozycje, jak np. minecraft w wersji planszowej, brzmi ciekawie? Z całą pewnością doceni ją każdy miłośnik klasycznej, komputerowej wersji.

Pluszaki

Szczególnie wśród najmłodszych dzieci popularnością cieszyć się będą również pluszaki, najlepiej, jeśli będzie to miś z ulubionej kreskówki malucha. Taka przytulanka to często świetny przyjaciel, do którego można się przytulić w każdej trudnej dla dziecka sytuacji. Dla maluchów to przyjaciel utożsamiany z poczuciem bezpieczeństwa, dzięki któremu dziecko czuje się bezpiecznie.