Wczytuję dane...

Puzzle 13200 elementów – to dopiero wyzwanie

Puzzle 13200 elementów – to dopiero wyzwanie

Puzzle stanowią świetną rozrywkę dla dzieci w każdym wieku. Rodzice też często preferują tę formę zabawy, ponieważ układanie puzzli świetnie ćwiczy pamięć, koncentrację a także rozwija wyobraźnię. Małe układanki wciągają w swój świat też dorosłych, a apetyt rośnie w miarę układania i kiedy 1000 elementów nie jest już żadnym wyzwaniem, to czas sięgnąć po coś bardziej ambitnego. Ile więc tym razem - 4000, 6000 a może 13200 elementów?

 

Przecież nawet za rok tego nie ułożę!

 

Takie wrażenie możesz mieć, kiedy tylko tysiące rozsypanych małych elementów, stworzą wielką górę na podłodze w salonie czy w jadalni. Zdecydowanie jest co robić i z pewnością nie na jedno, ani nie na dwa popołudnia. Jeśli jednak jesteś fanem układania puzzli, to bez wątpienia powinieneś się z tą górą zmierzyć. Takie puzzle na 13200 elementów umili m.in. czas rekonwalescencji, jak i będą świetnym elementem na czas pandemii. Kto jednak powiedział, że do puzzli musisz siadać każdego wieczora? Rozpoczętą układankę możesz zostawić przecież i na kilka dobrych dni. Dopiero poczujesz frajdę, kiedy po dłuższym czasie odkryjesz coś nowego. Dlatego takie puzzle mogą być urozmaiceniem jesiennych czy zimowych wieczorów. Ważne jest jednak, by dobrać właściwy obrazek. Jeśli później własnoręcznie stworzone dzieło ma zdobić ściany w jadalni czy w sypialni, to wybierz coś ciekawego np. pejzaż górski albo panoramę Nowego Jorku.

 

13200 elementów puzzli – zadanie dla całej rodziny!

 

Jeśli szukasz pomysłów na wspólne wieczory, razem z dziadkiem, siostrzeńcami czy tylko w towarzystwie swoich pociech, to puzzle będą fantastycznym wyborem. Nie zaczynaj jednak od razu od takiej petardy na 13200 elementów. Puzzle 4000 też będą świetnym startem w rodzinnych układankach. Potem możesz stopniowo podnosić poprzeczkę, aż w końcu na wielkim stole czy na podłodze w salonie rozsypiesz właśnie 13200 elementów. Dzieci może chętniej ułożą puzzle Orkiestra Disneya albo obraz z tabunem dzikich koni? Pamiętaj tylko, by na układanie takich puzzli wybrać właściwe miejsce, tak by rozsypana jeszcze układanka nie przeszkadzała, kiedy się znudzicie dopasowaniem poszczególnych jej elementów. Przydatna tutaj jest specjalna mata. Zwiniesz ją bez problemu z ułożonymi już elementami. Możesz też wybrać mniej uczęszczany kąt w salonie. Nie zaczynaj jednak zabawy na biurku czy na stole w jadalni, albo w innych miejscach, skąd trzeba będzie puzzle za każdym razem sprzątać, by zrobić miejsce na wykonywanie innych czynności.

 

Puzzle 13200 elementów – dobry pomysł na prezent?

 

Tak i jeszcze raz tak! Jednak, pamiętaj, że nie dla każdego. Puzzle trzeba naprawdę lubić. Jeśli Twojemu siostrzeńcowi oczy się śmieją do takich układanek, to śmiało, zrób mu prezent i kup puzzle np. na 13200 elementów. Możesz też kupić puzzle dla swojej siostry, lub brata. To dobry pretekst, by np. częściej odwiedzać swoich bliskich. W końcu w towarzystwie zawsze szybciej i raźniej układa się puzzle. Takie układanki to także dobry podarunek dla seniorów. Ćwiczenie pamięci przydaje się w każdym wieku, a jeśli chcesz, by Twoi rodzice spędzali więcej czasu z wnukami, to puzzle mogą być tutaj świetną okazją do wspólnych spotkań, dobrej zabawy i poprawiania pamięci. Z takim prezentem możesz przyjść na urodziny do kolegi w pracy czy przyjaciółki. Z pewnością będzie to oryginalny pomysł, który wciągnie Twoich znajomych i przyjaciół na długie godziny do fantastycznej zabawy.