Wczytuję dane...

Pomysły na Sylwestra 2020 w czasie pandemii

Pomysły na Sylwestra 2020 w czasie pandemii

Ten sylwester, choć bez fajerwerków, rozświetlających o północy niebo i z pewnością w mniejszym gronie, bez przyjaciół czy bliskich osób, wcale nie musi być gorszy od poprzednich. Zaplanuj pożegnanie 2020 roku tak, by dobrej zabawy nie popsuła Ci nawet pandemia. Jak się więc dobrze bawić w ten dzień?

 

Mała prywatka w domu

Czas pandemii zdecydowanie sprzyja prywatkom domowym. Jeśli wszystko dobrze zaplanujesz, to nawet w mniejszym gronie, również będzie to rewelacyjnie spędzony czas. Możesz polegać na programie telewizyjnym, ponieważ wiele stacji planuje wieczór przy dobrej muzyce i rozrywce. Możesz przygotować też muzykę z internetu, z płyt albo przy pomocy spotify. Potrzebujesz jeszcze odpowiedniego nastroju. W marketach, sklepach z oświetleniem ale i w mniejszych sklepach spożywczych znajdziesz np. lampy dyskotekowe i tańsze dysko żarówki. Dzieci oszaleją, kiedy kolorowe światełka wypełnią cały pokój. Jeszcze girlandy i kreacje. Prywatka w domu powinna odznaczać się tym samym stylem, co wielki bal sylwestrowy. Dlatego zrezygnuj z jeansów. Brokatowe sukienki, wystrzałowe fryzury są obowiązkowym punktem Twojego sylwestrowego programu.

 

Kolorowe czapeczki i makijaże – pomysł na sylwestrowy image

 Skoro starsze dzieci nie mogą iść do znajomych na prywatkę, a młodsze nie zaproszą w tym roku przyjaciół z rodzicami, to nastrój ucieka szybciej niż powietrze z pękniętego baloniku. Możesz temu jednak skutecznie zapobiec. Dzień przed sylwestrem, przygotujcie kolorowe czapeczki, kup gwizdałki i strzelające konfetti. Dziewczyny będą wniebowzięte, jeśli stworzycie maski, np. w stylu Lady Bag, tyle że ozdobione brokatem. Dla chłopców rewelacyjne będą maski np. Zorro? Zabawa będzie już w trakcie samych przygotowań, a fakt szykowania tak fajnych dodatków sprawi, że dzieci nie będą się mogły doczekać domowej prywatki nawet w mniejszym gronie. Możesz też w drogerii kupić zestaw do malowania twarzy. Maluchy uwielbiają takie akcje i pewnością szybko ustawią się w kolejce, do wielkiego motyla, groźnej jaszczurki czy lwa lub tygrysa. Sporo ciekawych pomysłów znajdziesz też w internecie.

 

Nie polegaj tylko na muzyce – sylwester to czas świetnych zabaw!!

Skoro i tak nie można nigdzie wyjść i z nikim się spotkać, to trzeba iść zwyczajnie wcześniej spać? A nic podobnego! Bawmy się i żegnajmy ten rok, mając nadzieję, że kolejny będzie o wiele lepszy. Zaplanuj też kalambury albo przygotuj repertuar na karaoke. Nie musisz mieć profesjonalnego zestawu. Na YT znajdziesz sporo piosenek pod karaoke, możecie bawić się z czasowym wyłączeniem głosu albo ze śpiewaniem całej piosenki. Dla mniejszych dzieciaków świetnym pomysłem będzie grat taniec stop albo tańczenie z balonikiem w środku. Gra kim jestem będzie też świetną rozrywką i to dla całej rodziny. Możesz też stworzyć rewelacyjne kino domowe, być może wcześniej nie mieliście czasu, by obejrzeć jakiś dobry film? Jeśli dzieciaki dostały jakieś fajne gry pod choinkę, to sylwester będzie rewelacyjnym czasem, by je wypróbować, zwłaszcza jeśli Twoja córka dostała maszynę do malowania paznokci albo produkcji perfum.

 

 Niespodzianka o północy

W tym roku braknie tej największej atrakcji – sztucznych ogni i fajerwerków o północy. Atrakcji, na którą właściwie zawsze każdy najbardziej czeka. Magia tych chwil jest o tyle większa, że zrzesza tysiące ludzi w jednym miejscu. Z szampanem czy bez, wszyscy składają sobie życzenia noworoczne i podziwiają większe i mniejsze pokazy sztucznych ogni. W tym roku tego zabraknie, dlatego warto wymyśleć coś, co zastąpi te fantastyczne momenty. Może więc niespodzianka z tortem lodowym o północy? Może np. fajerwerki na ogrodzie? O północy można się też połączyć z przyjaciółmi, by za pomocą internetu złożyć sobie życzenia. Można też grać ze sobą w karaoke czy nawet w kalambury. Wszystko zależy od tego, jak szybkie macie łącze i jakie możliwości mają bliskie Wam osoby.

 

Sylwester w ogrodzie?

Możesz wykorzystać kilka pomysłów od zagranicznych sąsiadów. Wielkie ognisko albo lampy z promiennikiem podczerwieni zapewnią przyjemne ciepło na dworze, nawet na 2 – 3 godziny. Wino grzane i ciepła zupa albo odświętny bigos też odpowiednio Was rozgrzeje. Jeśli nie będzie padać, to można rewelacyjnie bawić się na świeżym powietrzu. To oczywiście nie oznacza, że możesz zaprosić więcej przyjaciół. Nie możesz, bo należy trzymać się wyznaczonych reguł. Dzieciom może jednak będzie się podobało, jeśli zapłonie ognisko, a muzyka pozwoli tańczyć też na tarasie. Do tego prywatny pokaz sztucznych ogni świetnie dopełni całości.

 

Nie rezygnuj więc z dobrej zabawy. Nie poddawaj się pandemii. Sylwestra bajecznie możesz spędzić też w mniejszym gronie i we własnym domu. Wszystko zależy od tego, co przygotujesz i zaplanujesz.