Wczytuję dane...

Gry planszowe dobre na kwarantannę

Gry planszowe dobre na kwarantannę

I Ty zadajesz sobie pytanie, jak spędzać czas podczas kwarantanny? Kiedy nie możesz spotkać się ze znajomymi, kiedy nie możesz pójść na długi spacer albo kiedy nosy Twoich dzieci od kilku godzin smutno przylepione są do szyby? Wtedy musisz mieć coś, co sprawi, że i ten czas spędzicie na wyśmienitej wspólnej zabawie. Zakopcie się wtedy w grach planszowych. Na niedzielę, cały tydzień w domu, ale i na odwiedziny dziadków, zawsze jest czas na planszówki. Jakie gry planszowe wybrać? Zerknij na nasze najlepsze propozycje!

 

 

Klasyka, której czar nigdy nie przemija – warcaby, monopoly i chińczyk

 

Planszówki zdecydowanie zawsze warto mieć w domu. To gry, które w kilka sekund pobudzają wyobraźnię, przywracają uśmiech, albo skutecznie wyganiają nudę z Twojego domu. Rozwijają też myślenie u Twoich dzieci, dostarczają pozytywnych bodźców i zapewniają mnóstwo fantastycznej rozrywki.

Warunek jest tylko jeden - musisz odpowiednio dobrać grę, zwłaszcza jeśli między rodzeństwem są spore różnice wiekowe. Gra dla siedmiolatka będzie za trudna dla trzylatka, a taka dla czterolatka będzie z kolei nudzić ośmiolatka. Są jednak gry, które wciągną całą rodzinę i zapewnią zabawę dosłownie wszystkim domownikom. Do takich gier należą np.:

 

  • warcaby – pierwszych ruchów możesz już uczyć nawet trzylatka,
  • chińczyk – znajdziesz wersję i dla młodszych i taką tradycyjną. Chińczyk łatwo opanować, dlatego będzie rozrywką i dla trzylatka,
  • monopoly – tutaj oryginalna wersja może być zbyt trudna dla tych mniejszych dzieci, ale wersja mini np. z Elsą, czy Psim Patrolem będzie bawić i te starsze dzieciaki. Możesz mieć też dwie gry w domu – bo przecież tata może grać z młodszym synem, a Ty możesz uczyć ekonomii i biznesu starszą córkę.

 

Jeśli monopoly i chińczyka masz już w domu to zerknij na kapitalną grę np. „Pięć sekund” dla starszych dzieci, albo grę z Hannah Montana dla dziewczynek czy „Dzielny rycerz i skarb” – świetna planszówka dla dzieci od pięciu lat.

 

Gry planszowe dla najmłodszych – co wybrać?

 

Jeśli w Twoim domu mieszkają małe urwisy, to z pewnością zgodzisz się, że to właśnie młodszym dzieciom najtrudniej zorganizować czas w domu, zwłaszcza podczas kwarantanny. Trzylatki albo czterolatki szukają zawsze towarzystwa, niekoniecznie mrukliwego starszego brata czy wiecznie wydającej rozkazy starszej siostry. Szybko się też nudzą i z pewnością nie usiedzą zbyt długo przy rysowaniu, klejeniu kolejnego samolotu czy budowaniu wielkiej wieży z klocków. Dlatego dla nich planszówek musisz mieć zdecydowanie więcej. Jakie wybrać?

 

  • może coś z ulubionych kreskówek, np. Masza i Niedźwiedź. Świetna gra, którą zainteresujesz malucha i skutecznie odciągniesz od telewizora. Dziecko musi szybko zrobić porządek w domu niedźwiedzia, zanim gospodarze przyjdą. A to nie jest łatwe, bo wiele przedmiotów porozrzucanych jest po całym domu. Wytężcie więc wzrok i do zabawy start!
  • Dla fanki księżniczek Disneya masz kilka świetnych opcji, między innymi „Match Princess Disney Winning Moves”, gdzie zabawa jest przednia i polega na ułożeniu jak najszybciej pięciu księżniczek z Disneya (analogiczną wersję znajdziesz dla chłopców z postaciami z Gwiezdnych Wojen) albo „Snow Adventure Frozen Kraina Lodu”, w której trzeba pomóc Annie znaleźć i uratować jej siostrę Elsę. W grze bierze udział również Christof i Olaf, a więc do zabawy można zaprosić i chłopców! Dla młodszych graczy (od 3 lat) ulubionym zajęciem będzie dotarcie do lodowego zamku z grą „Z górki na pazurki Frozen Kraina Lodu”.

Porusz też myślenie i wyobraźnię z grą „Przygotuj się”, w której dzieci kupują produkty i przygotują wielkie przyjęcie dla gości.

Na rodzinny wieczór również ze starszym rodzeństwem kapitalna będzie też gra „nie śmiej się” – wersja z prostszymi hasłami, które wywołują salwy śmiechu i sprawiają, że nawet młodsze dzieci chętnie siądą do tej gry.

 Gry planszowe - czym zainteresować starszaków

Gry planszowe rewelacyjnie mogą wpisywać się też w zainteresowania Twojego dziecka. Takie gry jak: Mecz, Czy wiesz, jaki to zwierz, Farmer czy Wyścigi lub Mały teatr zapewnią Wam świetną rozrywkę, zwłaszcza, że już sam motyw przewodni w mig zaanimuje dzieciaki do wspólnej gry.

Starszaki lubią jednak wyzwania, emocje, ale i…. Potwory. Obowiązkowo musisz mieć więc planszówkę „Łap potwora”, w której tajemnicze dźwięki emitowane z laptopa czy smartfona, będą jedyną, ale jakże emocjonującą podpowiedzią do szalonego pościgu za bestią. Nie czekaj z kolacją, dzieciaki nie odejdą od planszy, dopóki nie dowiedzą się, gdzie jest ukryty potwór, a to może zająć trochę czasu.

 

Z kolei dla poszukiwaczy wiecznych przygód trafionym zakupem będzie gra planszowa „Wyprawa na biegun”. Jak przeżyć burzę śnieżną, jak reagować na podstępne zagrywki rywali i jak zdobyć biegun północny? Nastaw się na wielkie emocje, bo ta gra wciągnie Was wszystkich na długie godziny. Jeśli Twoje dzieci lubią ścigać się na czas, to zerknij na to „e – motionz”. Gra, która zaprasza do stołu bez znaczenia na wiek.

 

Gry planszowe - wyzwanie dla najstarszych

 

Planszówki zagospodarują również czas i tym najstarszym. Jeśli Twoje dzieci nie mogą już patrzeć na chińczyka i monopoly, a z kolei Ty chcesz ograniczyć im czas przy tablecie, to zerknij na świetne propozycje gier planszowych od 8 lat wzwyż. Np. „Batory”, gra w której trzeba znaleźć złodzieja. Myślenie i analizowanie przyda się również w grze „Logo” czy „Milionerzy”. Fantastyczne rozwiązania dla wiecznych „pytalskich”. Te gry wywrócą ich świat do góry nogami. Kto inny zadaje pytania i kto inny odpowiada. Rozrywka przy tym jest zwyczajnie gwarantowana.

Lubicie się śmiać? Koniecznie wybierz „Pantomimę” albo „nie śmiej się” i spróbuj zachować poważną minę choćby przez pięć minut. Uda Ci się? Jesteś mistrzem. Nie poddawaj się jednak kiedy przegrasz, w końcu śmiech to zdrowie.

 

Planszówki to też świetny sposób na przekazanie dzieciom wiedzy. „Gnaj do celu w PRL – u” albo „Polska gra z historią” pozwolą Ci opowiedzieć ciekawe, ale być może dotąd nieznane fakty Twoim dzieciom. Nie męcz się więcej z podręcznikami do historii, przekonaj się, że wiedzę swoich dzieci możesz poszerzać w znacznie przyjemniejszy sposób. Te gry Ci to znakomicie ułatwią, ale i być może zaszczepią u Twoich dzieci historycznego bakcyla?

 

Gry planszowe to rewelacyjny pomysł na spędzanie wspólnego casu, przekonaj się, co porwie akurat Twoją rodzinę i sprawi, że czas kwarantanny minie szybko i przyjemnie. Alexander Granna albo Trefl zorganizują właściwe warunki dla Ciebie i Twoich bliskich. Zagraj na nosie kwarantannie i bawcie się świetnie we własnym gronie. Przekonaj się, która planszówka jest numerem jeden w Waszej rodzinie