Wczytuję dane...

Dom z papieru – o czym jest ten serial?

Dom z papieru – o czym jest ten serial?

 Jeśli jeszcze nie zobaczyłeś ani jednego odcinka i przymierzasz się właśnie do pierwszej serii tego hiszpańskiego serialu, to uważaj, bo pomysły Profesora, którego celem jest Królewska Mennica Hiszpańska, mogą Cię wciągnąć na tyle mocno, że jedna paczka popcornu nie wystarczy, a przy końcówce trzeciego sezonu zastanie Cię świt za oknem.

 

Skok życia, choć wcale nie na bank

Jak zdobyć wielkie pieniądze? Można np. napaść na bank. Trzeba mieć jednak plan i wspólników. Jeśli się uda, to jeden sukces napędzi drugi. Profesor z hiszpańskiego serialu „Dom z papieru” ma jednak całkiem inny plan. Plan, który da mu dostęp do nieograniczonej ilości pieniędzy do końca życia i to tylko przy jednym skoku. Taki plan wymaga jednak precyzji, finezji i naprawdę zdolnych i nie cofających się przed niczym wspólników. Swoich genialnych idei profesor nie wdroży jednak w pojedynkę, potrzebuje więc wybitnych specjalistów. Dlatego w swoje genialne pomysły wtajemniczy ośmiu przestępców. Nie musi ich zbyt długo namawiać, do zgarnięcia jest przecież 2,4 miliarda Euro. Kogo wybierze? Kto mu pomoże w tym przedsięwzięciu, gra toczy się o wysoką stawkę i wcale nie tylko o wielkie pieniądze, momentami również o życie własne i swoich partnerów.

 

Opracuj ten genialny plan wspólnie z profesorem

Jak wdrożyć taki plan w życie? Jak uniknąć przy tym obławy policji? Ile czasu potrzeba, by dostać się do budynku? Gdzie są kamery? Profesor takich pytań postawi sobie bardzo wiele i na wszystkie znajdzie odpowiedzi. Musi wszystko przewidzieć, bo to skok na wielką kasę i profesor wie, że hiszpańska policja nie spocznie, póki nie złapie wszystkich winnych. Dlatego ważny jest każdy ruch jego ludzi, ale jeszcze ważniejsze jest wiedzieć, co zrobi policja. To wszystko przeżyjesz razem z nim minuta po minucie. Bądź czujny, bo akcja od pierwszych minut mknie niczym naprawdę rozpędzony pociąg, nie prześpij więc ani jednej stacji. Gang profesora również musi nadążać za jego przemyśleniami i koncepcjami. Poradzą sobie? Zapamiętają wszystkie wskazówki? Uwzględnią, że zawsze muszą mieć jakiś plan B, a nawet C?

 

Kiedy zrobi się naprawdę gorąco?

 

Serial nie byłby tak gorący i wciągający, gdyby nie fakt, że genialny umysł, trafi na naprawdę godnego przeciwnika. Jak się okazuje, w policji też można trafić na dobrych strategów i geniuszy. Za każdym razem nie będziesz pewien, kto wygra kolejne starcie – nie obstawiaj wyników, bo rozwinięcie akcji może Cię mocno zaskoczyć. Profesor jednak nie tylko będzie zmagał się z doskonałą inspektor Raquel Murrillo, która nie raz i nie dwa porządnie nadmucha mu w kaszę. Wybierając swoich współpracowników, skoncentruje się na ich umiejętnościach i predyspozycjach, ale nie weźmie pod uwagę ich temperamentu, a to również przysporzy mu nieco kłopotów, bo okiełznanie wojowniczych i gotowych na wszystko ośmiu charakterów, okaże się czasem wielkim wyzwaniem.

 

Kilka całkiem dobrych sezonów „Domu z papieru” zobaczysz na Netflix

 

„Dom z papieru” to bez dwóch zdań wyjątkowo mocne kino akcji. To będzie również wielki skok na Twój wolny czas, ale już po pierwszym sezonie przekonasz się, że warto było. Smaczku i to niezwykle ostrej papryczki chili nadają serialowi sami bohaterowie, których mroczna przeszłość, zawziętość i temperament nadadzą żywych kolorów każdej akcji. Serial cieszy się dużą popularnością i to na całym świecie. Być może będzie więc i Twoim ulubionym? Koniecznie sprawdź więc, czy profesorowi i jego ekipie udał się ten największy i tak dobrze zaplanowany skok?