Wczytuję dane...

Gry słowne dla dorosłych – co polecacie?

Gry słowne dla dorosłych – co polecacie?

Gry słowne wyciągnięte z nieco zakurzonych wspomnień, gdzieś tam z odległego dzieciństwa, potrafią rozkręcić party z przyjaciółmi, wypełnić wieczór sylwestrowy czy zapewnić sporą dawkę humoru na urlopie. Do gry w Pomidor, Państwa i miasta, albo w obowiązkowe kalambury - nie potrzebujesz niczego więcej, prócz wyobraźni, poczucia humoru, kartki papieru i ołówka. Takich gier, dbających o dobry humor podczas wspólnego wieczoru jest jednak więcej. Sprawdź, które warto mieć w domu.

 

Kalambury, a może Kameleon – w rodzinnym gronie i wśród przyjaciół

 

Na Twoich urodzinach zrobiło się nagle sztywno i nudno? Nie trać czasu! Podziel ekipę na dwie grupy i zagrajcie w kalambury. To świetny i sprawdzony pomysł na dobrą zabawę. Hasła możesz wymyślić sam, np. przysłowia, albo znane filmy czy seriale. Firma Aleksander ma jednak dla Ciebie też ułatwienie – grę, w której znajdziesz hasła, ale i klepsydrę do odmierzania czasu. Kalambury sprawdzą się też przy ognisku, a nawet w pubie.

Jeśli w Kalambury gracie już co niedzielę albo na każdych urodzinach Twojej przyjaciółki, to sięgnij po coś innego, np. po Kameleona. Kameleon to gra, którą wykorzystasz na urodzinach u syna, ale i na swoim przyjęciu urodzinowym. Kto jest Kameleonem? Nie jest takie łatwe do odgadnięcia, tym bardziej, że nie wystarczy tylko być dobrym detektywem, trzeba też innym wprowadzić mętlik w głowie, a wszystko za pomocą sprytnie dobranych słów.

Świetna gra słowna dla dorosłych to również „Tajniacy” – to misja, która zakończyć się może sporym bólem przepony. Kto jest Twoim agentem, a kto czai się tylko, by szybko i podstępnie wyeliminować Cię z gry? Nie będzie łatwo, zwłaszcza jeśli drużyna przeciwna wręcz po mistrzowsku przeprowadzi tajną misję.

 

Scrabble – na niedzielny wieczór i deszczowe popołudnie

 

Scrabble to niezaprzeczalny klasyk, który powinien znaleźć się w każdym domu. Gra idealna na sobotni wieczór, kiedy za oknem pada deszcz, a w telewizji nie nadają nic ciekawego. Oprócz tradycyjnej wersji znajdziesz też nowość na rynku od firmy Aleksander – Scriba. Zasady działania są podobne, ale odkryjesz w niej również kilka całkiem nowych i ciekawych reguł.

Jeśli lubisz dreszczyk emocji, to być może bardziej spodoba Ci się gra Od słowa do słowa. To gra rodzinna w której dorośli też odnajdą coś fajnego dla siebie. Tu trzeba wiedzieć, co autor miał na myśli i szybko, bo czas leci, podać skojarzenia. Ale, ale nie myśl, że będzie łatwo, skojarzenia muszą zaczynać się od konkretnej litery, wskazanej przez autora. Zaplanuj więcej czasu, ponieważ gra Od słowa do słowa naprawdę wciąga.

Z ulubionych gier słownych dla dorosłych jest też Feelinks – to gra, w której na tapetę wyciągasz swoje uczucia, ale musisz jeszcze przewidzieć uczucia swojego partnera. Można odkrywać naprawdę zaskakujące sytuacje i przekonać się, jakie uczucia nam towarzyszą. Jeśli dziesiąty raz z rzędu gracie w Monopoly, Scrabble albo Kalambury, to dla odmiany wybierzcie właśnie Feelinks.

Co na urodzinowe party?

 

Wiesz już na pewno, że sprawdzą się Kalambury ale i np. od Słowa do słowa czy Tajniacy. Rozważ jeszcze kilka innych opcji, np. Alias Kobiety vs. Mężczyźni i przygotuj się na dawkę dobrego humoru, kiedy jedna z Pań będzie tłumaczyć pojęcie np. suwmiarki, a któryś z Panów peelingu. W grze chodzi o to, by pokazać „ich“ świat swoimi oczami. Rewelacyjny pomysł na wieczór z przyjaciółmi.

Świetnym przerywnikiem na imprezie będzie też gra Powiedz to! Ze specjalnym ustnikiem, nawet proste wyrazy trudno jest wypowiedzieć, a co dopiero skomplikowane zwroty. Z tą grą przygotuj się na super wieczór, którego również nie zapomną zaproszeni goście! Nowością na rynku jest też Tik tak Bom – gra na czas i emocje, ale też śmiech i rozruch szarych komórek.

Poczuj się znów jak za czasów, kiedy z kolegami grałeś w Pomidor czy kultowe Państwa i miasta. Zapewnij sobie dawkę odpowiedniego humoru, a przy okazji ćwicz pamięć i koncentrację. Jeśli sięgniesz raz po Scrabble, Od słowa do słowa, albo Powiedz to, to bez wątpienia w kolejny sobotni wieczór też zrezygnujesz z telewizora czy internetu. Te gry wciągają i bawią, a jeśli przegrasz, to z pewnością będziesz niecierpliwie wyczekiwał kolejnej okazji na wielki rewanż.