Wczytuję dane...

Gry rodzinne na jesienne wieczory

Gry rodzinne na jesienne wieczory

Jaki jest sposób na udany, pełen zabawy i emocji jesienny wieczór? Za oknem szybko robi się ciemno, uporczywy deszcz krzyżuje plany, by wyjść na spacer, a dzieci patrzą na Ciebie wyczekująco, w nadziei, że masz jakiś fajny pomysł na wspólną zabawę. Jeśli odbyła się już wyprawa Indian po zaczarowany flet, albo przerobiliście wszystkie piosenki z karaoke, to sięgnij po interesujące gry. Podpowiemy Ci, jakie wybrać na jesienne wieczory?

 

Gry zręcznościowe kontra logiczne

 

Nie każdy rodzic jest przekonany, że jesienny wieczór przy grach, to dobre rozwiązanie. Tyle gier w domu, a dzieci i tak zwyczajnie nie chcą grać. Jeśli rzeczywiście i u Ciebie w domu tak jest, to przyczyny mogą być dwie, albo:

 

  • wybierasz niewłaściwe gry,
  • zostawiasz dzieci same z grą.

 

Każde dziecko ma inne zainteresowania i w inny sposób lubi spędzać czas. Dlatego warto przemyśleć, jakie gry sprawdzą się w Twoim domu – logiczne, strategiczne, czy może bardziej zręcznościowe? Np. gra Biznes, jest zdecydowanie bardzo ciekawą i absorbującą grą, ale akurat w Twoim domu już po pięciu minutach kończy się ziewaniem i marudzeniem. Dlaczego? Biznes, to gra strategiczna, stworzona na wzór Monopoly – dostarczy więc wiele emocji, radości i dobrej zabawy, ale zmęczy młodszych graczy, jak i tych, którzy wolą bardziej gry np. zręcznościowe. Biznes to również gra, której nie zakończysz w pół godziny. Robienie interesów, planowanie inwestycji, zaciąganie kredytów czy spłacanie długów – może trwać nawet kilka godzin.

 

Jeśli Biznes nie trafia w gust Twoich dzieci wybierz np. Moje na górze – świetna opcja i dla młodszych i dla starszych. Trzeba odpowiadać na pytania – więc gra pobudza myślenie. Trzeba zmieścić się w określonym czasie – więc są emocje i jest zabawa. Ta gra również jest dla całej rodziny – mogą w nią grać zarówno starsze, jak i młodsze dzieci.

 

Wolicie coś zręcznościowego? Spróbujcie sił w Mistakos – układanie stosu krzesełek albo w super grze Skaczące czapeczki od Adamingo.

 

Gry na jesienny wieczór dla najmłodszych

 

Małe dzieci też uwielbiają gry. Jednak Biznes, czy Potwór z Loch Ness mogą się okazać zbyt trudne dla trzylatków czy czterolatków. Co więc dla najmłodszych?

 

Sięgnij po Memory, ale i Magnesiaki Afryka Dzika – zwłaszcza jeśli Twoje dziecko kocha zwierzęta albo Patyczaki, gdzie możesz z dziećmi tworzyć zabawne i kolorowe figury, a nawet całe obrazki. A może jesteście na etapie poznawania kształtów? Gra Pierwsze kształty z pewnością przetrze pierwsze szlaki i pozwoli Wam miło i sympatycznie spędzić czas.

 

Gra w kształty czy układanie obrazków z patyków jest jednak zbyt nudna dla czterolatka. Ich zainteresujesz takimi grami jak np. Skubane kurczaki albo Nie śmiej się. Ta gra w wersji Junior będzie idealna również dla dzieci w wieku lat 3. Te gry mają jeszcze jedną zaletę – zaproszą do świetnej zabawy też starsze rodzeństwo. Tutaj nawet przez kilka godzin, nikomu nie będzie nudno

 

Wybierając gry na jesienny wieczór weź pod uwagę:

  • co lubi Twoje dziecko,
  • jak chętnie spędza czas
  • i czy np. w grę, którą wybierzesz, zagrałby chętnie również z przyjacielem czy młodszą siostrą.

 

Pamiętaj, że gra ma prawo również znudzić i wyczerpać. Nie zmuszaj malucha, jeśli już nie chce grać, pozwól też czasem zmieniać reguły, albo przygotuj na jeden wieczór dwie gry – jedną logiczna, a drugą zręcznościową. Dzięki temu wprowadzisz więcej urozmaicenia i dobrej atmosfery.

 

W naszym sklepie znajdziesz naprawdę wiele ciekawych propozycji.