Wczytuję dane...

Pomysły na konstrukcje z klocków typu słomki-rurki

 Pomysły na konstrukcje z klocków typu słomki-rurki

Pokażę Wam, co można z nich zrobić, ale wiem, że każde dziecko, które dostanie je w swoje rączki, również stworzy z nich naprawdę wielkie arcydzieła.

Budujemy wielki pojazd – czyli pogodny nastrój w deszczowy dzień w dziecięcym pokoju

Deszczowe dni są zmorą wielu rodziców. Zaplanowany urlop w nadmorskim kurorcie, stroje kąpielowe i dmuchana piłka czekają, by wyjść na plażę a tu pada i pada. Jeśli skakanie po kałużach też już się znudzi, bądź silny wiatr, albo burza uniemożliwią wyjście z domu, to właśnie takie patyczki – makarony czy popularnie nazywane – słomki rurki uratują Wasze popołudnie. Takie słomki – rurki wpakujesz do podróżnego bagażu – nie zajmie wiele miejsca, za to zapewni wiele frajdy. Dzięki temu, że z klocków każdego dnia można budować coś nowego, również się nie znudzi. Co można z nich stworzyć?

Klocki rurki są elastyczne i kolorowe. Możecie je ze sobą łączyć w dowolne kształty za pomocą specjalnych łączników. Jeśli macie ich więcej, to zbudujecie z nich wielki pojazd, w którym dzieci pojadą do bajkowej krainy. Innego dnia dzieci mogą zbudować wielką wieżę, z uwięzioną w środku księżniczką. Uwolnić może ją tylko rycerz, który pokona strasznego smoka. Jeśli ze słomek – rurek powstaną korony dla księżniczek, albo waleczny miecz (ten można też zrobi z kawałka kartonu) dla rycerza, to dzieci będą miały fantastyczną zabawę do samego wieczora.

Rurki – słomki zapewnią zabawę i na dworze!

Dzieci uwielbiają wspólne zabawy i to nie tylko przecież z dorosłymi. Na plaży, w ogrodzie a nawet przed domem, chętnie zbudują z kolegami wielką rakietę, albo wieżę do samego nieba. Rurki słomki mogą służyć także do różnych gier, np. kółko - krzyżyk. Gra, która sprawdza się na plaży. Z rurek – słomek zbudujesz szachownicę, w której możecie grać z dzieckiem, kreśląc kółka i kwadraty po piasku. Możliwa będzie również popularna gra w klasy albo organizowanie zawodów – kto szybciej zbuduje domek, kwadrat albo połączy ze sobą np. 10 elementów. Rurki – słomki to jednak nie tylko zabawa, ale i edukacja. Potrzeba łączenia słomek, ćwiczy bowiem motorykę, zwłaszcza u tych młodszych dzieci. Maluszki uczą się więc poprawnego chwytu, co przydaje się później w szkole, podczas stawiania pierwszych liter i cyfr.

Gry z rurek – słomek

Jeśli wielcy konstruktorzy znudzą się już projektami architektonicznymi i porzucą budowanie wielkich zamków, samochodów czy rakiet, to możesz wykorzystać rurki – słomki do fajnych i znanych gier. Np. jeśli zapomnisz bierek – zrobisz je właśnie z rurek – słomek. Patyki – makarony mogą zastąpić też liczydło – pierwsze równania, jak 2+2 czy 6-3 również wykonasz właśnie na słomkach – dodając bądź odejmując słomki i pozwalając dziecku liczyć. Możesz ćwiczyć pamięć – tworząc z poszczególnych kolorów sekwencję słomek i prosząc dziecko, by dokładnie taką samą, później odtworzyło. Możesz zorganizować wyścigi, wyznaczając pewien odcinek, na którym dzieci zbudują ze słomek drogę – kto szybciej dotrze do mety?

Dzieci świetnie rozwijają swoją wyobraźnię i pokazują, ile fantazyjnych pomysłów mają w głowie. Sami przekonają Cię o tym, że takie klocki – rurki to świetny pomysł, kiedy stworzą motyla, łąkę kwiatów, albo wielki pałac. Zatem do dzieła!