Wczytuję dane...

Namioty dziecięce typu TIPI –czy je polecacie?

Namioty dziecięce typu TIPI –czy je polecacie?

Zauważyłaś, jak Twoje dziecko ustawia na przeciw siebie dwa krzesła, a potem sprawnie naciąga je kocem? Po czym do tak samodzielnie skonstruowanego namiotu, wkłada dwie poduszki i sam znika w kocowych czeluściach nawet na dwie godziny? Może pomyśl o namiocie dziecięcym TIPI? To świetne miejsce do zabaw z kolegą, na oglądanie obrazków w ulubionej książce i popołudniowy odpoczynek z ukochanym misiem.

Dlaczego właśnie namiot typu TIPI?

Dzieci uwielbiają kryjówki i to nie tylko te w ogrodzie, na drzewie w dziadkowym sadzie czy na placu zabaw między zjeżdżalnią a huśtawkami. Swoje kryjówki musi mieć też w domu. Dlatego, jeśli nie ma gdzie się schować, buduje sobie „jamę”, naciągając koc na krzesła czy kołdrę na biurko. Wielu rodziców ułatwia dzieciom zadanie, kupując właśnie namiot typu TIPI.

To niesamowicie działa na wyobraźnię dziecka. Taki namiot może zamienić jego pokój w prawdziwą wioskę indiańską. Kolorowe pióropusze, które możesz wykonać z dziećmi, plastikowe łuki do strzelania i trochę barw na policzkach, zapewni dzieciom świetną zabawę na wiele godzin, np. kiedy na dworze jest deszczowa pogoda. Taki namiot to jednak coś więcej niż mieszkanie małej Indianki czy walecznego Indianina. To miejsce, gdzie po zgaszeniu światła, można np. czuwać z latarką. Gdzie świetnie czyta się książki albo gra z kolegą w karty. To również miejsce gdzie po obiedzie znajdziesz swoje dziecko pogrążone w marzeniach czy nawet w błogim śnie.

TIPI można kupić dla chłopca i dla dziewczynki. Możesz kupić lampiony, które będą świecić wieczorem albo pozwolić dziecku samodzielnie stworzyć ciekawą dekorację. Dzięki temu to będzie tylko jego miejsce. Miejsce, w którym spędzi wiele godzin na fajnej zabawie.

TIPI albo namiot z tunelem?

Twoje dziecko miało świetną zabawę w baseniku z piłeczkami. Odciągałaś je stamtąd w akompaniamencie donośnego płaczu i z ciężkim sercem. Czas jednak do domu. Do domu, w którym również możesz dziecku zafundować podobną zabawę, kupując np. namiot z kulkami. Taka namiastka tego wielkiego basenu. W domu dziecko może się bawić w nim bez żadnych czasowych ograniczeń. Samo, z przyjacielem albo z rodzeństwem.

Do pokoju dziecięcego możesz zakupić nie tylko namiot typu TIPI. Do wyboru masz namiot z tunelem czy właśnie z piłeczkami. Co wybrać? Wszystko zależy od potrzeb i od wieku dziecka.

Namiot z piłeczkami jest idealny dla najmłodszych. Musisz jednak przygotować się na to, że w domu mały namiot z piłeczkami nie zapewnia już takiej frajdy, jak wielki basen w hali zabaw. Do tego dojdzie jeszcze bałagan, bo najczęściej piłki znajdziesz wszędzie, tylko nie w namiocie.

Namiot z tunelem też jest dobrym rozwiązaniem. Dzieci mogą się czołgać i wygłupiać w towarzystwie przyjaciół. To jednak zakup tylko na jakiś czas. Dzieci przecież rosną, tunel już nie. Przestanie zapewniać frajdę, w momencie kiedy będzie zbyt ciasny na przeczołganie się. To jednak bardzo dobry pomysł na zabawę dla tych młodszych dzieci. W większym pokoju u czterolatka sprawdzi się więc znakomicie.

TIPI to namiot, z którego ucieszy się i młodsze i starsze dziecko. Młodsze będzie szukać w nim fantastycznej zabawy. Zabawy w dom, czy z latarką w ciemnościach. Starsze dzieci znajdą tam z kolei swoją oazę spokoju.

Gdzie ustawić namiot dziecięcy typu TIPI

Namiot Tipi nie zajmuje zbyt dużo miejsca, dlatego zmieści się nawet do mniejszego pokoiku dziecięcego. Możesz go jednak ustawić też np. na przedpokoju. Dzięki czemu stworzysz dodatkową przestrzeń dla dziecka w domu, dając mu poczucie większej prywatności. Tipi sprawdzi się też w Twoim salonie. To miejsce, w którym dziecko może się bawić, podczas wizyty gości. Będzie tam czytać książeczki, grać w swoją grę czy odpoczywać. To dobry pomysł, zwłaszcza jeśli chcesz, by dziecko również miało swój kąt w dużym salonie, ale niekoniecznie podoba Ci się, kiedy potykasz się o porozrzucane zabawki. W TIPI może stać skrzynka na wszystkie zabawki. Znajdziesz tam miejsce na mały stolik, ale możesz też włożyć matę, koce i poduszki. Dziecko odnajdzie się w każdych warunkach.

Tipi możesz też ustawić na ogrodzie. Musisz jednak pamiętać, że materiał nie jest wodoodporny. Dlatego takie namiot sprawdzi się tylko podczas słonecznej pogody. Co prawda w ofercie dostępne są też modele z wodoodporną matą, ale trzeba pamiętać, że drewniane tyczki i materiał, z którego zrobiony jest TIPI, mogą się zniszczyć podczas deszczu. Jeśli jednak chcesz postawić również na ogrodzie namiot, to zamiast przestawiania TIPI, wybierz taki namiot, który jest do tego specjalnie przystosowany.