Wczytuję dane...

Dziecięce lustro do makijażu czyli coś co mała księżniczka mieć powinna

Dziecięce lustro do makijażu czyli coś co mała księżniczka mieć powinna

Z pewnością nie raz i nie dwa Twoja córka podebrała Ci cienie do powiek, mascarę do rzęs albo szminkę czy błyszczyk do ust. Jeśli jeszcze tego nie zrobiła, to albo zwyczajnie o tym nie wiesz, albo jest jeszcze na tyle mała, że zwyczajnie nie zwraca na to uwagi. Dziewczynki uwielbiają się malować, stroić i przebierać. Jeśli do tego dostaną od Ciebie zestaw kolorowych spinek, opasek i błyszczących bransoletek, to z pokoju nie wyjdą przez kilka godzin. Czego im brakuje do szczęścia? Już tylko toaletki z prawdziwego zdarzenia!

Pokój prawdziwej księżniczki!

Dziewczynki bardzo uważnie podglądają swoje mamy, podczas robienia makijażu, malowania paznokci czy układania fryzury. Często same chętnie wyciągają paluszki, by po chwili czerwony kolor błyszczał na ich małych pazurkach. W drogerii proszą o błyszczyk i cienie do powiek. Nie potrafisz odmówić? I słusznie! W czasie wakacji, przerwy świątecznej albo na weekend mogą przecież choć na moment przenieść się do innego, bardziej kolorowego świata. W tym wszystkim świetnie sprawdzi się toaletka albo dziecięce lustro do makijażu. W mniejszym pokoju nie zawsze znajdziesz miejsce na toaletkę, zwłaszcza jeśli zainwestowałaś w duże, wygodne łóżko, szafę na ubrania i biurko do odrabiania lekcji. Wtedy lepiej sprawdzi się dziecięce lustro do makijażu. Mała księżniczka ustawi je na biurku albo komodzie i również może zabawić się w studio stylizacji i urody. Toaletka jednak zawsze zapewni jej więcej przestrzeni. Dziewczynka może wygodnie usiąść, znajdzie więcej miejsca na swoje przybory i zdecydowanie sam pokój nabierze całkiem innego wyglądu.

Studio urody w dziecięcym pokoju – na co pozwolić?

Czasem w dziecięcych gazetkach mała księżniczka może znaleźć prawdziwy lakier do paznokci z brokatem albo błyszczyk do ust. Zdecydowanie każda dziewczynka ucieszy się też z cieni do powiek i rożu do policzek. Tu jednak warto zwracać uwagę, by produkty były przeznaczone również dla tych mniejszych użytkowniczek. Ważne jest również, by Twoja córka nie miała alergii na poszczególne kosmetyki. Toaletka albo dziecięce lustro do makijażu w pokoju oznacza też, że większość z kosmetyków również znajdzie się w codziennym użytku. I tu przestroga dla mam. Rozlany lakier, wymazane ściany cieniem do powiek czy błyszczykiem do ust, z pewnością nie ucieszą rodziców. Może się jednak tak zdarzyć. Dlatego jeśli pozwalasz dziecku na trzymanie takich kosmetyków w pokoju, musisz wytłumaczyć, jak ich używać. Jeśli wiesz, że Twoja córka ma różne pomysły, to kosmetyki trzymaj w łazience. Za każdym razem będziesz wiedzieć, kiedy cienie do powiek czy szminka są w użytku. Na początku zrezygnuj z mascary do powiek czy pudru. Do używania mascary potrzebna jest wprawa, a puder może mocno podrażniać cerę dziecka.

Studio fryzur w domu

Małe dziewczynki nie tylko od najmłodszych lat uczą się profesjonalnego makijażu, ale najczęściej również są fryzjerkami. Ćwiczą na mamie, lalce, koleżance, ale również na sobie. Warkoczyki, koki, spinki i zawieszki na włosach. Ich wyobraźnia może Cię naprawdę zaskoczyć. Takie lustro ułatwi im wymyślanie fryzur i to w bezpieczny sposób. Dlaczego? Brak takiego lustra czy toaletki nie powstrzyma Twojej córki przed tworzeniem fryzur czy malowaniem paznokci. By jednak dosięgnąć do tego wysoko zawieszonego lustra w łazience, może próbować stanąć na wysokim stołku, albo będzie wdrapywać się na toaletę. Różnie się to może skończyć. Dlatego warto zapewnić jej przestrzeń, w której będzie mogła bezpiecznie zapiąć kilka spinek na swojej blond grzywce albo pomalować paznokcie.

Toaletka czy dziecięce lustro – świetny prezent dla małej księżniczki

Dziewczynki uwielbiają takie zabawy. Zwłaszcza kiedy odwiedza je przyjaciółka. Malują sobie wtedy paznokcie, testują cienie i sprawdzają, czy po warkoczach zostają piękne fale na włosach. Niewątpliwie więc niemal każda mała księżniczka ucieszy się z takiego lustra albo toaletki. Przenośne lustro dziecięce do makijażu możesz jej kupić, nawet jeśli posiada już toaletkę. Takie lustro zabierze na wakacje do babci albo do koleżanki na wieczorne party. Jeśli do tego dokupisz jej perfum i błyszczyk do ust, to z pewnością poczuje się jak dorosła osoba i będzie bardzo szczęśliwa.

Takie prezenty jednak nie są dla tych najmniejszych księżniczek. Co prawda one też się lubią malować, ale zdecydowanie powinny to robić pod czujnym okiem mamy i z jej pomocą. Dla sześcioletniej dziewczynki można już pomyśleć o takim lustrze. Wciąż jednak pamiętając, że przeznaczenie i wykorzystanie może odbiegać od Twoich wyobrażeń. Ośmiolatki czasem same kupują sobie błyszczyk czy lakier do paznokci, przeznaczając na to kieszonkowe czy pieniądze z urodzinowych prezentów. Pokaż jej więc, że traktujesz ją, jak dorosłą księżniczkę i zorganizuj jej profesjonalne miejsce do robienia makijażu.