Wczytuję dane...

Miecze świetlne dla dzieci – co o nich sądzicie?

Miecze świetlne dla dzieci – co o nich sądzicie?

Dzieci uwielbiają przenosić świat filmów i bajek do swoich pokojów. Musi być więc kask strażaka Sama, rękawice Boba Budowniczego, czy wieża obserwacyjna z Psiego Patrolu.

I obowiązkowo - niezależnie, czy to jest różowy pokój małej księżniczki czy urządzony w niebieskich barwach pokój pirata, muszą być miecze świetlne. Nawet jeśli dzieci nie obejrzały ani jednego odcinka Gwiezdnych Wojen – to i tak kochają zabawy z mieczami świetlnymi.

Miecze świetlne – dobry pomysł również dla pięciolatka?

Pistolety, miecze, czołgi czy drewniane noże piratów – rodzice zawsze mają mniejsze bądź większe obawy, przy zakupie tego typu zabawek. Wzbudzają przecież agresję i są powodem niespokojnych i nieprzespanych nocy. Do tego drewniane czy wykonane z tworzywa sztucznego miecze, noże albo szable są niebezpiecznym narzędziem w ręku dziecka. I to wszystko prawda. Podczas zabawy może dojść do nieszczęścia. I pal sześć jeśli to tylko zbity wazon czy rozdarta tapeta. Gorzej, jeśli drugie dziecko musi znaleźć się na pogotowiu.

Trzeba jednak spojrzeć na to również z drugiej strony. Nawet jeśli dołożysz wszelkich starań, by pokój chłopca zamienił się w oazę prawdziwego pacyfisty, to i tak nie masz kontroli nad wszystkim. Twoje dziecko odwiedzi kolegę, u którego odkryje armię żołnierzyków, czołgi albo pistolety na strzałki. Będzie się bawić na podwórku, gdzie chłopcy zaproponują zabawę w policjantów i złodziei. A co ma w ręku policjant albo złodziej? Oczywiście, że zrobiony z patyka …pistolet albo nóż. Prawda jest też taka, że im większe tabu uczynisz z tematu militariów, tym bardziej rozbudzisz nim ciekawość dziecka.

Miecze świetlne mogą być świetnym rozwiązaniem i jednocześnie kompromisem. Zwłaszcza takie miecze, które wydają dźwięki i mogą się wysuwać. To miecze, które zapewnią świetną zabawę, a do tego będą bezpieczne. Miecze świetlne są lekkie i mają okrągłe zakończenie. Nawet jeśli dziecko trafi przeciwnika – nie zrobi mu krzywdy. To czasem lepszy pomysł, niż np. te tradycyjne, ciężkie, drewniane miecze czy szable.

Bezpieczna zabawa z mieczami świetlnymi

Świetlne miecze to fajna zabawka i dla młodszych i dla starszych dzieci. I to nie tylko w domu, czy na ogrodzie z kolegami. W Szczecinie na rynku już dwa razy organizowano wielki pojedynek na miecze świetlne. Każdy, kto przyniósł własny miecz, mógł współtworzyć szczecińską galaktykę i zmierzyć się z innym wojownikiem. Natomiast np. w Warszawie znajduje się Akademia Świetlnych Mieczy. I to jest bardzo dobry przykład na to, że tego rodzaju zabawki można wykorzystywać na różne sposoby. Także w domu. Wystarczy wyłączyć światło, a w dzień zasunąć rolety w oknie, by efekty świetlne wprowadziły niesamowity klimat i napędziły wyobraźnię mniejszych i starszych dzieci. Takie miecze uczą też przyjacielskich zasad w zabawie. To światło i dźwięk jest mocą. Rodzice często kupują dwa miecze – czerwony i niebieski. Zabawa z bratem, odwiedziny kolegi czy wyjazd do kuzyna na wieś – z jednym mieczem kiepsko się wojuje.

Miecze świetlne – zbyteczny gadżet czy fajna zabawka?

Pistolety na wodę, miecze świetlne, czy gra w chińczyka – właściwie taki standard, który znajdziesz w każdym pokoju dziecięcym czy w ogrodzie. Zawsze zapewniają świetną zabawę? Niestety nie. To jednak nie znaczy, że nie trafiliście z zakupem. Do zabawy zawsze trzeba dwojga. U niektórych dzieci miecze świetlne leżą zakurzone w najgłębszej szafie nawet kilka miesięcy. Przychodzi jednak kolega i … zabawa w Gwiezdne Wojny potrafi trwać nawet dwie godziny. Dla młodszych dzieci lepszym wyborem będą tańsze miecze świetlne. Są również wytrzymałe i bezpieczne. Jeśli jednak okaże się, że Twoje dziecko nie jest jednak tak wielkim fanem Gwiezdnych Wojen, to bez żalu schowasz do szafy albo sprezentujesz komuś innemu.

Wakacje z mieczem świetlnym albo urodzinowe party w kolorze Jedi

Jeśli Twoje dziecko jest fanem Gwiezdnych Wojen, to jesteś z góry na przegranej pozycji. Miecz świetlny po prostu musi być w domu. Nie ma innej opcji. Twoje dziecko z pewnością każdego wieczoru zdobywać nim będzie kolejne galaktyki albo bronić swojej, przed najazdem obcych. Miecze świetlne mogą zapewnić wiele frajdy również podczas biwaku. Zabawa ze światłem jest zawsze hitem, podczas spania pod namiotem. Jeszcze fajniej, jeśli dzieci pod osłoną nocy mogą urządzać prawdziwy pojedynek na miecze świetlne.

Dla prawdziwego fana gwiezdnych wojen możesz zorganizować urodzinowe party u …Jedi. Wtedy miecze świetlne będą podstawą. Jeśli do tego stworzycie maski, a dla księżniczek dopinane warkocze, to party będzie jednym z tych najbardziej niezapomnianych.