Wczytuję dane...

Kosiareczki, kosiarki i inne dziecięce gadżety podwórkowe

Kosiareczki, kosiarki i inne dziecięce gadżety podwórkowe

Złościsz się, bo przecież to nie są żadne zabawki, tylko narzędzia do pracy. Musisz stworzyć dziecku jego świat w Twoim ogrodzie – miejsce z piaskownicą, czy huśtawką. Niech ma swoje narzędzia do owocnej pracy, kiedy Ty będziesz chcieć wyplewić rabaty czy poczytać gazetę.

Strefa dla malucha w Twoim ogrodzie – jak ją urządzić?

Planując miejsce do zabaw dla swojego dziecka, warto mieć na uwadze, że domowy ogród nie ma zastępować placu zabaw, wyjścia do parku czy wycieczki rowerowej. Nie musisz więc budować wielkiej wieży ze zjeżdżalnią, kupować dmuchańców na pół ogrodu czy zamawiać ściany wspinaczkowej. Jednakże fajnie, jeśli w pochmurne popołudnie, niedzielny poranek czy podczas odwiedzin koleżanki, Twoje dziecko znajdzie coś fajnego w ogrodzie. Pytanie tylko, co? Sprawdzona inwestycja to np. trampolina – zabawa w każdym wieku, zarówno w pojedynkę, jak i w grupie. Drugim pewniakiem jest huśtawka. Jeśli myślisz o zestawie ze zjeżdżalnią, to pamiętaj, że zajmuje sporo miejsca, a dzieci szybko z niej wyrastają. Zamiast ślizgawki, lepszy będzie drążek do podciągania się, dmuchany basen na lato czy piaskownica. Idealna będzie np. taka plastikowa, składana piaskownica. Szybko ją złożysz na czas niepewnej pogody, przeniesiesz w inne miejsce, bądź urządzisz dziecku zabawę z wodą.

Jeśli zabawki na ogród – to jakie?

Małe dzieci uwielbiają zabawę z wodą, bańkami mydlanymi i piłką. Możesz kupić np. kosiarkę na bańki mydlane. Przy chmurze baniek dziecko fajnie spędzi czas i nie będzie chciało wracać do domu. Kosiarka sprawdzi się też podczas koszenia ogrodu. Niech dziecko ma poczucie, że też pomaga. Więc do dzieła! Tata włącza prawdziwą kosiarkę, a obok niego dziecko kosi swoją małą kosiarką!

W każdym ogrodzie powinna znaleźć się piłka. Do rzucania, kopania, ale również innych zabaw. Hitem w każdym wieku jest gorący kartofel, albo jeśli jest więcej dzieci, to w dwa ognie. Świetne gry ruchowe, animujące do długiej zabawy na świeżym powietrzu. Sprawdzałaś już dyskopiłke albo trikopiłkę? To zabawki, które też przydadzą się na Twoim ogrodzie, ale i na plaży czy podczas urlopu.

Paletki do tenisa, hulajnogi, deskorolki czy rowerki – jeśli Twoje dzieci są aktywne i lubią ruch, obowiązkowo musisz coś z tego posiadać na swoim ogrodzie. Takie zabawki fantastycznie animują do wspólnej zabawy także w grupie.

Wodna zabawa na ogrodzie

Upalne lato to idealna pora na zabawę z wodą. Nie masz jednak czasu, by dziennie jechać z dzieckiem na basen czy nad jezioro. Dlatego zorganizuj mu taki wodne szaleństwo na ogrodzie. Małe baseniki, koła ratunkowe czy pontony ułatwią Ci to zadanie. Basen pozwala pluskać się w wodzie, ale również bawić się z łódką czy statkiem. Możesz wcześniej urządzić kącik majsterkowania i z papieru wykonać z dzieckiem piękne łódki. Wykorzystaj np. wytłaczanki po jajkach, a z filcu, czy papieru zrób na patyku żagiel. Organizuj zawody, która łódka szybciej przypłynie. Dawkę dobrego humoru zapewnisz dziecku też ze zdalnie sterowaną łódką. Tu jednak basen musi być już jednak trochę większy, inaczej po kilku minutach, zabawa przestanie być fajna. Dzieciom może się spodobać również wodna ślizgawka, albo zabawa z pistoletami na wodę. Jeśli masz mało miejsca na basen, a w ogrodzie stoi już trampolina, to włącz zraszacz ogrodowy, ustaw w kierunku trampoliny i zaproś dzieci w strojach kąpielowych. Gwarantuję, że będą się wtedy wybornie bawić.

Domek czy namiot? – oaza malca w Twoim ogrodzie

Dzieci lubią się chować, robić babki z piasku i bawić się w dom. Dlatego z pewnością chętniej wyjdą na ogród, mając tam swój domek czy choćby namiot. Taki z kulkami, zapewni dodatkową frajdę dla tych najmłodszych. Starsze dzieci bardziej będą się cieszyć, kiedy zbudujesz domek na drzewie, albo zawiesisz hamak.

Dobrym pomysłem jest również namiot. To świetne miejsce np. na piknik ze znajomymi. Dzieci uwielbiają takie małe przyjęcia z miseczką świeżych truskawek, ciasteczkami herbatnikami czy lodami. Jeśli obok ustawisz basen, to bez długiej podróży pozwolisz im, poczuć się, jak na prawdziwym urlopie. Namioty są solidne i wytrzymałe. Dlatego, kiedy dzieci podrosną, możesz zaproponować spędzenie pierwszej nocy poza domem. Nie musisz się jednak martwić. Będą przecież spać w Twoim ogrodzie. Namiot, karimata i ciepły śpiwór. Nie zapomnij o latarce, bo na pewno zanim Twoje dzieci pójdą spać, będą chciały, opowiadać sobie historie o…duchach.

Urodzinowe przyjęcie na ogrodzie

Urodziny są zawsze dużym wyzwaniem dla rodziców. Jeśli pora roku pozwala, to zorganizuj je na ogrodzie. Trampolina, huśtawki czy basen ułatwią Ci wynajdowanie zabaw i konkursów. Jeśli dodatkowo na wyposażeniu będziesz mieć skakanki, piłkę lewitującą Cymbergaj czy gry zręcznościowe, to z pewnością impreza będzie bardzo udana.

Wprowadź więc do swojego ogrodu wiele ciekawych animacji i zachęć dziecko do zręcznościowych gier i szaleństw na świeżym powietrzu.