Wczytuję dane...

Trikopiłka - co to takiego?

 Trikopiłka - co to takiego?

W zabawkach zawsze szukamy kompromisu. Dla dzieci ważna jest bowiem przede wszystkim zabawa, dla rodziców z kolei edukacja i kreatywność. Idealnie, jeśli jeszcze zabawkę można wykorzystać w deszczową pogodę w domu, jak i w słoneczny dzień na ogrodzie. Czy taką zabawką jest właśnie trikopiłka?

Trikopiłka – kto ucieszy się z jej zakupu?

Pomysłowe zabawki wcale nie muszą być drogie! Już bowiem za niecałe 30 złotych zapewnisz dziecku fantastyczną zabawę zarówno w ogrodzie, jak i w domu. Tyle mianowicie kosztuje trikopiłka, która zdecydowanie jest o wiele bardziej szalona niż zwykła piłka. Żelowa piłka od Epee to godziny zwariowanej, ale kreatywnej zabawy. Żelowy gniotek ucieszy zarówno te mniejsze, jak i te starsze dzieci. Małe dzieci uwielbiają bowiem zabawki, które zmieniają kształty, albo takie, które można rozciągać do woli jak plastelinę. Starsze dzieci z pewnością znajdą czas, by z trikopiłką wymyślać nowe triki, trafiać do celu, czy bawić się w zbijanego.

To również korzystny zakup, jeśli szukasz sprawdzonych i fantazyjnych zabawek dla rodzeństwa w różnym wieku. Trikopiłka będzie zacierać podziały wiekowe – sięgnie po nią zarówno dwulatek, jak i dwunastolatek. I to nie tylko osobno. Przekonasz się, że dzieci mogą znaleźć sposób na wspólną, naprawdę udaną zabawę. Z czterech dostępnych kolorów wybierzesz coś zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki.

Zabawy z trikopiłką w domu

Jako rodzic wiesz jedno - zabawa w domu? Tak, ale pod warunkiem, że będzie bezpieczna. Wprowadzasz więc żelazne zasady, zgodnie z którymi piłka służy do gry tylko w ogrodzie albo na boisku. Perspektywa zbitego okna, zniszczonego kwiatka czy lampy nie pozwala na nawet najmniejszy w tym zakresie kompromis. Dla piłki więc w Twoim domu nie ma miejsca. Zmienisz jednak zdanie, kupując właśnie trikopiłkę. Owszem szaleństwo również musi mieć granice, bo przy silnych uderzeniach, także ten niewinnie wyglądający żelowy gniotek, może być sprawcą wielkiego bałaganu. Jednakże trafianie do celu, np. do zbudowanej z papierowych kubków piramidy, czy rozciąganie piłki z przyjaciółką, umili i uatrakcyjni każde deszczowe popołudnie, również w domu. Jeśli i Twoje dziecko woli aktywne formy spędzania czasu i zdecydowanie podczas deszczowej aury nie zagonisz go do malowania, wycinania serduszek z papieru czy gry w chińczyka, to trikopiłka może być rewelacyjnym pomysłem. To zabawka, która rozwija kreatywność, zapewnia zajęcie i zdecydowanie nie wystawia Twoich nerwów na żadną próbę.

Wyjdź z trikopiłką do ogrodu!

Dzieci szybko się nudzą – znasz to? Pewnie, że znasz. Nawet bowiem najbardziej bajkowy plac zabaw w ogrodzie po pewnym czasie przestaje cieszyć Twoje dziecko. To nie znaczy, że dzieci nie chcą się tam więcej bawić. Chcą, ale wtedy masz okazję zobaczyć, co to znaczy mieć kreatywne dziecko w domu. I szczęście, jeśli to tylko np. mieszanie piasku w piaskownicy z wyłowionym w kałuży błotem, przecinanie liny od huśtawki, by z siedziska zrobić kosmiczny pojazd albo gotowanie zupy z płatków Twojej dumy ogrodowej – róży. Tu dopiero potrzebna jest podwójna porcja melisy w kubku albo kompromis. Musisz pokazać dziecku, że trampolinę, wiaderka do piasku czy huśtawkę może wykorzystać na milion innych sposobów. To zadanie dla super trikopiłki, z którą dzieci mogą się bawić bezpiecznie na trampolinie, rzucać nią do celu, wykonywać slalom pomiędzy wiaderkami czy grać w zbijanego z kolegami. Możliwości jest naprawdę wiele, a jeśli zakupisz dwie takie żelowe piłki, to dzieci będą mogły np. organizować zawody, również podczas urodzinowego przyjęcia.

Świetna na urlop, ale i na prezent

Na tę piłkę zwyczajnie musisz znaleźć miejsce w bagażniku czy w podróżnej torbie. Na plaży, tarasie, placu zabaw czy w hotelowym pokoju – trikopiłka jest alternatywą na nudę i beznadziejną pogodę. Będzie też dla Ciebie wybawieniem, bo kiedy Ty chcesz już odpocząć, to Twoje dziecko zazwyczaj z błyskiem w oku, czeka na dalsze zabawy. Z trikopiłką szybko znajdzie sobie innych towarzyszy do dalszego szaleństwa. Ty natomiast odpoczniesz w cieniu drzew, na ławce czy z książką na kocu. Miej takiego żelowego gniotka pod ręką także podczas dłuższej podróży. Kiedy Ty sprawdzasz drogę, dolewasz płynu do spryskiwaczy czy odpoczywasz przy kubku gorącej kawy, Twoje dziecko się nudzi. Zajmij je więc wtedy czymś fajnym – quizy, łamigłówki, rysowanki albo triki z żelowym gniotkiem – im więcej opcji, tym większa pewność, że podróż minie przyjemnie i bez stresu.

Trikopiłka to również świetny pomysł na prezent. Urodziny, zajączek, czy dzień dziecka – każda okazja będzie dobra, by sprawić dziecku ogrom radości. Takie niespodzianki, jak bańki mydlane, plastelina czy właśnie trikopiłka zawsze wywołają uśmiech na buzi obdarowanego.

Trikopiłka bez dwóch zdań jest zabawką, która bawi, uczy i rozwija wyobraźnię. Pokocha ją więc nie tylko Twoje dziecko, ale również i Ty. Stwórz więc jeszcze dziś zgrany duet – który kolor najbardziej przypadnie do gustu Twojego dziecka?