Wczytuję dane...

Namioty ogrodowe dla dzieci - jaki wybrać?

Namioty ogrodowe dla dzieci - jaki wybrać?

Możliwość schowania się przed dorosłymi dawała nam poczucie swobody, nawet gdy rodzic siedział w tym samym pokoju. Budując taką bazę, mogliśmy udawać, że znajdujemy się na stacji kosmicznej, w jaskini czy w zamku! Ograniczała nas tylko kreatywność i wyobraźnia. Również nasze dzieci mogą poczuć ten niesamowity klimat. Aby to się stało, warto kupić namiot ogrodowy dla dziecka.

Baza w ogrodzie

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu i szczególnie latem trudno im wysiedzieć w domu. Właśnie dlatego należy zadbać, żeby nasz ogród był dla dziecka ciekawym miejscem do zabawy. Poza oczywistymi elementami wyposażenia ogrodu takimi jak huśtawka czy piaskownica warto pomyśleć o namiocie ogrodowym dla dziecka. Posiadanie własnej bazy w ogrodzie to marzenie wielu dzieci. Takie miejsce daje możliwość stworzenia swojego własnego świata. Może to być miejsce spotkań i zabaw z przyjaciółmi, lecz także cicha kryjówka, w której maluch będzie trzymał swoje skarby czy miejsce, w którym może zaszyć się ze swoją ulubioną książką. Namiot jest także dobrym sposobem na uczenie dziecka odpowiedzialności, ponieważ samo ustala zasady, które tam panują i może zdecydować, kogo zaprosi do swojego małego świata.

Personalizowane namioty dla dzieci

Myśląc o namiotach, mało kto ma przed oczami coś kolorowego. Raczej kojarzą nam się one ze stonowanymi barwami, często ciemnymi, żeby ewentualne zabrudzenia nie rzucały się od razu w oczy. Jednak w przypadku namiotów dla dzieci sprawa wygląda całkiem inaczej! Wykonywane są one z wielobarwnych materiałów, które mają zachęcić dziecko do wejścia do środka i zabawy. Obecnie bardzo łatwo znaleźć namioty tematyczne. Jeśli nasze dziecko jest fanem Carsów, Księżniczek Disneya czy Myszki Miki na pewno bez problemu kupimy namiot ogrodowy z tym motywem tematycznym. Pomoże to dziecku uruchomić wyobraźnię i sprawi, że namiot stanie się magicznym miejscem zabaw. Również jeśli chodzi o konstrukcję namiotu to wybór jest naprawdę duży. Możemy zdecydować się na indiańskie tipi, namiot z tunelem albo taki z okienkiem na dachu.

Namiot ogrodowy w domu

Niektórym może się wydawać, że namiot to atrakcja, z której dzieci mogą korzystać tylko latem przy odpowiedniej pogodnie. Jednak jedną z zalet namiotu ogrodowego dla dzieci jest to, że będzie dodatkową ochronę dla naszej pociechy przed wiatrem czy parzącym słońcem. Można również kupić namiot z wodoszczelnego materiału i wtedy nawet deszcz będzie mu niestraszny! Ponadto nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby namiot na jesień i zimę przenieść do domu i ustawić w salonie albo w pokoju dziecięcym. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła korzystać ze swojej bazy przez cały rok bez względu na padający na dworze śnieg czy deszcz. Namiot w pokoju będzie świetną atrakcją, która zachwyci każdego! W końcu, które dziecko nie marzy o własnej twierdzy w pokoju.

Namiot do ogrodu i nie tylko

Namioty dla dzieci przeważnie są niewielkich rozmiarów i bardzo łatwo się je składa, a producenci często dołączają do nich specjalne pokrowce. Ułatwia to nie tylko przechowywania namiotu, lecz także przewożenie. Namiot dla dziecka można zabrać ze sobą na wakacje, na wypad nad jezioro czy na plażę. Znacznie zwiększy on bezpieczeństwo malucha, gdyż nie tylko osłoni go od wiatru czy słońca, ale pozwoli też na spokojną drzemkę, bez obaw o poparzenie słoneczne. Dzięki temu nie będziemy musieli skracać zabawy nad wodą przez chwilową senność dziecka. Dodatkowo w czasie, gdy rodzina będzie pluskać się w wodzie można w namiocie zostawić ręczniki czy zabawki.

Namiot ogrodowy z pewnością zachwyci każde dziecko. Możliwość schowania się przed wzrokiem dorosłych i przeniesienia się do innego świata bardzo dobrze wpłynie na rozwój jego wyobraźni. Zwykły kawałek materiału może zmienić się w bazę kosmiczną, posterunek czy zamek, a nasze dziecko chociaż przez chwilę może stać się astronautą, policjantem lub księżniczką.