Wczytuję dane...

Zabawki ogrodowe dla dzieci - jakie polecacie?

Zabawki ogrodowe dla dzieci - jakie polecacie?

W czasach, gdy w niemal każdym domu dzieci mają stały dostęp do komputera, zdarza się, że najmłodsi nie mają ochoty spędzać czasu na świeżym powietrzu. Z rozwiązaniem przychodzi tu dobrze urządzony ogród. Aby zachęcić dziecko do aktywności, powinniśmy sprawić, że stanie się on ciekawym miejscem do zabawy. Opcji jest naprawdę wiele i to od rodzica zależy, na co się zdecyduje. W czasie zabaw na podwórku bardzo dobrze sprawdzą się piłki, rakietki czy plastikowe narzędzia ogrodnicze dla dzieci. Idealnymi elementami wyposażenia ogrodu będzie również huśtawka, piaskownica czy dmuchany basen.

Zabawki ogrodowe

Aby ogród stał się atrakcyjnym miejscem dla dziecka, warto zadbać, żeby znajdowały się w nim różne atrakcje i zabawki ogrodowe. Dobrym pomysłem jest postawienie tam zjeżdżalni albo huśtawki. Wiadomo jednak, że nie każdy ma dostatecznie dużo miejsca na takie gadżety. W takim wypadku warto rozważyć ustawienie w ogródku piaskownicy! Kto w dzieciństwie nie lubił zabaw w piasku? Daje on naprawdę dużo możliwości. Dziecko może się bawić samo albo w towarzystwie rodziców, przyjaciół czy rodzeństwa.

Piaskownica z pewnością stanie się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem, gdy zadbamy o to, aby znalazły się w niej fajne zabawki ogrodowe. Podstawą będą różnego rodzaju grabki, łopatki oraz wiaderka i foremki. Nasza pociecha będzie mogła budować z piasku babki, zamki czy fortece. Młodszym dzieciom sporą frajdę powinny sprawić foremki w kształcie zwierzątek, muszelek czy statków. Pozwoli to im budować interesujące kształty z piasku i dzięki temu nie zniechęcą się tym, że na początku nie potrafią stworzyć tak dużych zamków jak starsi koledzy. Wśród zabawek ogrodowych młodych budowniczych z pewnością powinny się też znaleźć koparki i samochody z przyczepkami. Zapewni im to jeszcze większe możliwości w zabawie i pozwoli wykorzystać przestrzeń poza granicami piaskownicy.

Bańki mydlane

Doskonałą rozrywkę całej rodzinie zapewnią również bańki mydlane. Kto nie lubi patrzeć na tęczowe bąbelki, beztrosko unoszące się w powietrzu? Dają one wiele frajdy osobie, która je robi, jak i tym, którzy je obserwują i na nie polują.

Obecnie możemy znaleźć wiele zabawek, służących do robienia baniek mydlanych. To już nie tylko malutkie buteleczki z patyczkiem zakończonym obręczą. Teraz opcji jest znacznie więcej. Jedną z nich są kijki do puszczania baniek mydlanych. Sznurek, który znajduje się między nimi, jest nasączony specjalnym płynem, dzięki któremu bardzo mocno nasiąka mydlinami. Pozwala to na robienie baniek, których średnica przekracza nawet 2 metry! W czasie zabawy świetnie sprawdzą się także obręcze do baniek mydlanych, dzięki którym można tworzyć nie tylko duże bańki, lecz także tęczowe tunele. I to na własnym podwórku!

Bańki mydlane dają wiele możliwości. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie dla dzieci konkursu na największą bańkę albo na taką, która najdłużej będzie unosić się w powietrzu. Sporo frajdy maluchom sprawi też obserwowanie i gonienie tęczowych kuleczek. Będzie to dobra atrakcja na imprezę urodzinową naszej pociechy. Obserwowanie, przebijanie i robienie kolorowych baniek z pewnością da dzieciom wiele radości.

Rowerek i deskorolka dla dzieci

Trudno wyobrazić sobie zachęcanie pociechy do aktywnego spędzania czasu bez roweru czy deskorolki dla dzieci. Jazda na nich będzie doskonałym sposobem na spożytkowanie ogromnych (możliwe, że nieskończonych) pokładów dziecięcej energii. Przy okazji będzie to dobry sposób na poprawienie kondycji całej rodziny.

Rowerek jest jednym z najbardziej oczywistych wyborów. Jednak równie ciekawą opcją jest deskorolka dla dziecka. Sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, lecz także na spacerze czy w parku. Nauka jazdy na deskorolce będzie wyzwaniem, ale jednocześnie powinna sprawić wszystkim wiele radości i satysfakcji. Na początku mały skater będzie mógł ćwiczyć jazdę w przydomowym ogródku, jednak z biegiem czasu ta zabawa może przerodzić się w pasję, rozwijaną w profesjonalnych skateparkach.

Deskorolka dla dziecka, tak samo jak rowerek, skutecznie zachęci naszą pociechę do wyjścia na świeże powietrze i aktywnego spędzania czasu. Jest wiele zabaw, do których można ją wykorzystać. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni możliwością urządzania wyścigów lub konkursów na najlepsze triki, którymi będą mogli zabłysnąć wśród znajomych.

Aby ogród stał się miejscem zabaw naszych pociech, musimy go odpowiednio urządzić. Ciekawe zabawki ogrodowe i gadżety sprawią, że dzieci będą tam chętnie spędzać czas. Pamiętajmy, że dziecięce zabawy często są dopiero początkiem wielkiej przygody. Gdy damy dziecku możliwość budowania zamków, urządzania wyścigów czy rozgrywania meczów w ogródku, miejsce to przestanie być dla niego tylko małym kawałkiem zieleni. Stanie się ulubionym placem zabaw i skarbnicą wspomnień.