Wczytuję dane...

Neolina - jak grać?

Neolina - jak grać?

Współczesne dzieci nie znają niczego innego, jak tylko gry na tablecie czy smartfonie? Nieprawda, dzieci wciąż bawią się w chowanego, wciąż lubią skakankę i wciąż przed domem grają w klasy. Jeśli i Ty chcesz w ich rękach widzieć kreatywne zabawki, które rozwiną ich wyobraźnię i zaproszą do godzinnych zabaw, to przetestuj NeoLinę. Gwarantuję Ci, że wtedy i Twoje dzieci w mig zapomną o tablecie czy smartfonie.

Prawdziwi przyjaciele z dzieciństwa - NeoLina!

Kolorowa, długa na 160 cm lina to właściwie dobrze znana zabawa, ale w nowym, lepszym opakowaniu. Zabawa w przeplatanie sznurków na palcach i tworzenie z tego różnych ciekawych figur, znana jest bowiem i starszym pokoleniom. Dzieci zawsze potrzebują jednak odpowiedniej oprawy, która pobudzi ich zmysły i popchnie do kreatywnego myślenia. I tak właśnie funkcjonuje NeoLina – kolorowa, z dodatkiem brokatu, elastyczna lina, która odstresuje Twoje dziecko przed klasówką, zapewni godziny fantastycznej zabawy z przyjaciółką i urozmaici dłuższą podróż w aucie. Kiedyś każdy Maluch chciał mieć kostkę Rubika, dziś hitem na placu zabaw, boisku szkolnym czy w domu jest właśnie NeoLina.

Jak grać w NeoLinę?

Każde małe dziecko ma w sobie wielkiego odkrywcę. Zanim Ty przeczytasz instrukcję obsługi, w jego głowie powstaje już tysiąc pomysłów na nową grę czy zabawę. NeoLina nie jest żadną skomplikowana grą, jak np. labirynt czy warcaby. Nie trzeba więc poznawać reguł gry, by odkryć fantastyczny świat NeoLiny. Wystarczy założyć linę na obie dłonie i palcami tak ją przekładać, by po chwili wychodziły fantastyczne figury. Już na opakowaniu znajdziesz podpowiedzi, jak zrobić np. nożyczki, gwiazdkę, filiżankę czy drabinkę. Niektóre figury są prostsze, niektóre bardziej skomplikowane, dlatego zabawa z NeoLiną niesamowicie wciąga i animuje do tworzenia coraz to trudniejszych trików.

W NeoLinę można grać samemu, jak i z rodzeństwem czy z koleżankami. Zabawa jest jeszcze pyszniejsza, jeśli linę przekładacie sobie z rąk do rąk, tworząc zabawne figury, testując nowe i dowolnie z nią eksperymentując.

Akademia NeoLiny – czyli kreatywny świat Twojego dziecka

W internecie można znaleźć wiele filmików z plątaniem liny na palcach tak, by np. wyszła gwiazda, trampolina, czy wspomniane już nożyczki. Na oficjalnej stronie https://www.ztringz.com/pl-pl znajdziesz wiele ciekawych podpowiedzi, jak grać z NeoLiną. Możecie więc organizować zawody – kto wykona więcej poprawnych figur, albo kto powtórzy te, które Wy już potraficie i na odwrót. Zabawa jest przednia, nawet jeśli zamiast kraba, motyla, czy stopy, zaplączecie sobie ręce w kolorowym sznurku. Zanim jednak przejdziecie do trudniejszych figur, jak np. drabinka, to przetestujcie coś prostszego. Na stronie akademii można wybrać też stopień trudności. I jeśli właśnie uszczęśliwiłeś/aś swoje dziecko NeoLiną, to zdecydowanie zacznijcie od tych łatwiejszych splotów, tak by rozwijać zainteresowanie, a nie zniechęcać do dalszej zabawy. Niektóre figury możecie już znać z dołączonej do opakowania instrukcji obsługi, niektóre, być może Twoje dziecko, poznało już od swoich przyjaciół, którzy takim kolorowym sznurkiem bawią się na przerwach w szkole. Na akademii dodawane są jednak na bieżąco nowe figury. Z pewnością więc zawsze znajdziesz tam coś jeszcze dotąd nieznanego.

W jakim wieku grać w NeoLinę?

Nie myśl, że tylko starsze dzieci potrafią coś wyczarować na swoich palcach z NeoLiny. Już pięciolatki będą miały świetne pomysły, jak przekładać NeoLinę, żeby się nie zaplątać, a stworzyć coś fajnego. NeoLina świetnie działa na kreatywność i prawidłowy rozwój półkul mózgowych, a także na motorykę. Jest więc rewelacyjnym zajęciem także dla dzieci w wieku od pięciu do ośmiu lat. W tym wieku dzieci będą potrzebowały jednak odrobiny wsparcia osoby dorosłej. Jeśli zostawisz je same z NeoLiną, to jest duża szansa, że będą tylko bez celu plątać kolorową linę na rękach. Jeśli im natomiast pokażesz motyla, filiżankę albo gwiazdę, to rozbudzisz ich wyobraźnię tak, że będą zainteresowane wykonaniem kolejnych figur. A zatem do dzieła!

NeoLina jest hitem również wśród starszych dzieci. Dlatego z pewnością i Twoje dziecko przemyci NeoLinę w kieszeni, by podczas przerwy szkolnej zaprezentować nowe sztuczki kolegom. Traktuj to z przymrużeniem oka. Takie gry zręcznościowe poprawiają pamięć i koncentrację, pomagają się odstresować i zrelaksować i są o wiele lepszym rozwiązaniem niż np. gra na smartfonie.

Taki elastyczny sznurek spodoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Wrzuć więc go do urodzinowego prezentu, kup bez okazji czy na dzień dziecka – za każdym razem sprawisz tym dużą frajdę.

Neolina to skuteczny sposób na nudę, urozmaicenie urlopu czy czasu po szkole. To również fajny pomysł na spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem. Zaplątujcie się więc w kolorowym świecie NeoLiny również jak najczęściej razem.