Wczytuję dane...

Wojownicze Żółwie Ninja – o czym jest fabuła tej bajki dla dzieci?

Wojownicze Żółwie Ninja – o czym jest fabuła tej bajki dla dzieci?

Takich superbohaterow świat pokochał!


Dziś animacji, filmów i seriali na temat superbohaterów jest wręcz na pęczki. Pamiętajmy jednak, że przygody tych postaci zaczęły powstawać w roku 1983, a więc grubo ponad trzydzieści lat temu! Trzeba przyznać, że ich twórcy (Kevin Eastman oraz Peter Laird) mogą być uznani za jednych z prekursorów, gdy chodzi o te postaci o nadzwyczajnych zdolnościach. Najpierw jednak oryginalne żółwie były bohaterami komiksu, potem przeniosły się do świata filmu i serialu oraz gier komputerowych. Chciałoby się powiedzieć, że wszędzie ich pełno – i bardzo dobrze, bo opowieści z nimi w roli głównej fascynują nieodmiennie starszych i młodszych!

Skąd imiona bohaterów?


Bardzo interesująca historia wiąże się z nadaniem bohaterom imion. W pierwotnej wersji miały być ono typowo japońskie. Postanowiono jednak postąpić nieco inaczej (i wydaje się, że o niebo ciekawiej), nadając im imiona słynnych malarzy okresu renesansu. Tym sposobem możemy poznawać przygody Leonardo, Michaela Angelo, Raphaela oraz Donatello.


Co robią bohaterowie, czyli rozszyfrowujemy fabułę serialu Wojownicze Żółwie Ninja!


Kolorowi i przesympatyczni bohaterowie zamieszkują kanalizację burzową Nowego Jorku, dbając o to, by mieszkańcom metropolii nie działa się krzywda. Z wielkim upodobaniem pałaszują pizzę po każdej skończonej (oczywiście pomyślnie) akcji. Skąd jednak się wzięli i jak zdobyli swoje ponadprzeciętne zdolności?
Wszystko zaczęło się wówczas, kiedy cztery żółwie niesione w słoju wpadły przypadkiem do studzienki kanału, oblewając się pewnym magicznym płynem. Rosły, rosły, potem zaczęły chodzić i mówić. Następnie nauczyły się walczyć. Oto początek ich losów, który stal się przyczynkiem do stworzenia szeregu fantastycznych historii o żółwiach. Co możemy powiedzieć o każdym z nich? Leonardo jest przywódcą całej gromadki, Michael Angelo to ten, który wszystkich pozostałych rozśmiesza, Raphael jest niezwykle waleczny, zaś Donatello może być z powodzeniem nazwany mózgiem grupy, który opracowuje wszelkie akcje z jej udziałem.

Poznajcie zabawki inspirowane kultową historią!


Od szeregu już lat dzieci wprost uwielbiają naśladować dzielne żółwie, przeżywając ich przygody z wypiekami na twarzy. Gdy zaś rodzice chcą im to umożliwić, kupując dla nich zabawki inspirowane historią tych walecznych istot.
Fantastyczny i bajecznie kolorowy Żółwioczołg, który stanowi istne centrum dowodzenia, to propozycja, obok której żaden mały fan historii o dzielnych żółwiach nie będzie w stanie przejść obojętnie. Już teraz kreowanie niezliczonych przygód bohaterów zamieni się w prawdziwie niezwykłą zabawę!