Wczytuję dane...

Latająca dyskopiłka – którą wybrać? Jak się bawić tą zabawką?

Latająca dyskopiłka – którą wybrać? Jak się bawić tą zabawką?

Zabawka, która w sezonie wiosenno-letnim dominuje ostatnimi czasy na skwerkach, w parkach, na placach zabaw. Pojawiła się stosunkowo niedawno, ale już robi zawrotną karierę w dziecięcym świecie. Co takiego niezwykłego jest w tej propozycji, który z modeli warto wybrać i jak sprawić, by stał się on sposobem na kreatywną zabawę?

Co to jest dyskopiłka?

Ten niezwykle ciekawy mariaż frisbee (w początkowym etapie rzutu) oraz piłki pokochały dzieciaki na całym świecie. Patent na zabawkę to dzieło jednej z amerykańskich marek, Trucker International LLC. Szybko zauważono, że propozycja cieszy się wielkim powodzeniem, zaczęto więc zmieniać ją, poprawiać, dopracowywać, by była jeszcze lepsza. Ewoluowała, stając się coraz lżejszą, łatwiej zmierzającą w konkretnym kierunku. Pojawił się też model, który świeci w ciemność, on także zdobył niemałą popularność.

Kiedy zatem mielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, jaka dyskopiłka sprawdzi się najlepiej, w pierwszej kolejności bez chwili wahania odpowiemy, że oryginalna. Podróbki kiepskiej jakości sprzedawane na bazarkach przede wszystkim nie będą leciały tak dobrze, ponadto nie wiadomo, z jakich materiałów zostały wykonane (a pamiętać musimy, że plastik nieznanego pochodzenia hipotetycznie uchodzić może za kancerogenny).

Polskie dzieci najczęściej bawią się modelami słynnej marki Epee. Kolorowe, starannie wykonane, bardzo dobrze nadają się do tego, by zabrać je z sobą na trawnik w parku albo na wakacje i tam bawić się w najlepsze. Okazuje się, że nawet nastolatki oraz osoby zupełnie dorosłe bardzo lubią ten rodzaj rozrywki, a rzucanie dyskopiłką stanowić może bardzo ciekawy trening i zarazem sposób na spędzenie czasu. Można bawić się także w domu, kiedy pogoda nie dopisuje, a nuda zaczyna zagrażać dzieciakom.

Zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność, złożoną dyskopiłkę łatwo umieścić w plecaku, przenosząc ją w dowolne miejsce. Są modele zmieniające kolor pod wpływem ciepła lub zimna – to dodatkowa atrakcja, która bardzo się najmłodszym podoba!

Jak się bawić dyskopiłką?

Można urządzać wraz z rodzeństwem kolegami albo rodzicami sportowe turnieje, podczas których rzucanie dyskopiłką stanie się główną z atrakcji. Jej oryginalne kształty sprawią, że niekiedy przypomina ona nieco obiekt ufo, co stanowi dla dzieciaków dodatkową zaletę zabawki.

Połączenie wysokiej jakości wykonania zabawki i jej przystępnej ceny to zaś zaleta, na którą szczególną uwagę zwracają rodzice poszukujący dla swoich pociech ciekawych propozycji na nadchodzący właśnie sezon. Wydaje się, że dyskopiłka to dziś jedno z najbardziej oryginalnych rozwiązań na rynku. Niby to dysk, niby piłka – takie rozwiązania w dwudziestym pierwszym wieku są bardzo doceniane!