Wczytuję dane...

Pomysły na zabawę puzzlami piankowymi

Pomysły na zabawę puzzlami piankowymi

Bajecznie kolorowe, bezpieczne nawet dla najmłodszych, a poza tym świetnie nadające się do kreatywnej zabawy w przestrzeni domowej i nie tylko – puzzle piankowe to coś, co dzieciaki szczerze uwielbiają. Ich pokaźne rozmiary sprawią, że w początkowym okresie świetnie sprawdzą się w roli maty dla dziecka, która stanie się miejscem zabaw, ale i wypoczynku, izolując od chłodu podłogi. Potem jednak dadzą wiele możliwości kreatywnego spędzenia czasu na rozmaite sposoby!

Jeden komplet puzzli – mnóstwo możliwości świetnej zabawy!

Kreatywność dzieciaków nie zna granic – dlatego też jeden komplet piankowych puzzli wykorzystać mogą na szereg różnych sposobów. Podpowiedzi rodziców także okażą się przydatne, więc jeśli zapoznają się oni z naszym tekstem, stwierdzą na pewno z pełną stanowczością, że jest to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji, jakie dzieciom zafundowali. Jak zatem można wykorzystać puzzle z pianki?

Oprócz wspomnianej już roli maty pełniły będą rozmaite funkcje. Można zbudować z nich chociażby domek (jeśli mamy do dyspozycji sporych rozmiarów komplet) albo też sześcienne pudełka, które posłużyć mogą jako dziecięce kuferki na ulubione zabawki.

Puzzle piankowe dają też możliwość stworzenia kolorowej drogi, którą raczkujące dziecko będzie podążać z wielkim zaangażowaniem i ogromną chęcią. Po tak kolorowym piankowym dywanie chodzi się przecież z niebywałą przyjemnością!

Przedszkolaki, które wprost przepadają za grą w klasy, mogą ją sobie urządzić właśnie dzięki użyciu puzzli piankowych. Rodzice muszą jednak mieć na uwadze fakt, żeby były one ustawione na odpowiedniej powierzchni. Odpowiedniej, to znaczy jakiej? Takiej, które zagwarantuje bezpieczeństwo, wykładzina lub dywan będą odpowiednim rozwiązaniem.

W domu i w ogrodzie!

Wydawać by się mogło, że piankowe maty spisują się jedynie w przestrzeni domowej, to jednak nieprawda, można ciekawie wykorzystać je także na świeżym powietrzu. Wyobraźmy sobie zatem sytuację, w której pojedyncze elementy układanki ukrywamy w różnych punktach ogrodu, a potem zachęcamy dzieci do ich poszukiwania. Ta zabawa sprawdzi się najlepiej, kiedy każde z nich będzie miało za zadanie odnalezienie puzzli w konkretnym, przypisanym do swojej osoby kolorze. Tutaj trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością!

Puzzle piankowe bardzo często przedstawiają kultowe postaci z dziecięcych współczesnych animacji. Mamy zatem Elsę, mamy Auta, mamy Kubusia Puchatka czy też postaci z bajki Tomek i przyjaciele – te komplety są przez kilkulatków wręcz ubóstwiane, bo mogą bawić się wesoło i kreatywnie i jednocześnie mieć obok siebie swoich ulubionych bohaterów.

Rodzice zaś doceniają to, że pianowe elementy układanki można z powodzeniem umyć, a po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca. Staną się ciekawą dekoracją pokoju dziecka.  Certyfikowane, opatrzone atestami – nic, tylko dawać je swoim pociechom i patrzeć, jak rozpoczynają kreatywną zabawę!