Wczytuję dane...

Bob Budowniczy - gry, zabawki i nowe pasje

Bob Budowniczy - gry, zabawki i nowe pasje

Bądź jak Bob Budowniczy

Dzisiejsze czasy nazywamy erą smartfonów. Banalnie prosty dostęp do bajek i filmów skutecznie ogranicza aktywne spędzenie czasu z rodziną. Wielu współczesnych rodziców daje dzieciom telefony, czy tablety na tzw. odwal się, aby mieli więcej czasu na bezproduktywne zaleganie na kanapie, zamykając tym samym drogę do stworzenia prawdziwej więzi rodzinnej. Tłumaczą to zmęczeniem po pracy i stresem z nią związanym. Po części można to zaakceptować i się z nimi zgodzić, gdyż obecni pracodawcy potrafią dać w kość, ale pamiętajmy, że nasz dom, nasza rodzina to nasz azyl i oaza, gdzie wracamy każdego dnia. Warto więc zadbać o to, aby panował tam spokój i szczęście. Dlatego jednym ze sposobów na zbudowanie takiej więzi jest ruszenie tyłka z kanapy!, chwycenie najbliższych za rękę i udanie się do warsztatu pomajsterkować, garażu, czy piwnicy.

Praktyczna zabawa w złotą rączkę

Nie trzeba być stolarzem, aby zbudować karmnik, czy elektrykiem, aby złożyć efektowną lampkę na biurko. Dostępnych jest mnóstwo książek i poradników handmade w wersji papierowej, jak również elektronicznej opisujących zrobienie od podstaw wielu interesujących, a zarazem prostych przedmiotów. W taki sposób można urozmaicić spędzenie czasu z rodziną, ale także może okazać się praktyczne, gdyż zrobione przez was przedmioty można wykorzystać nawet jako ozdoby do domu, czy prezenty dla przyjaciół. Najważniejszym narzędziem jest tutaj Twoja inwencja i wyobraźnia. A kiedy skończysz projekt na pewno zauważysz radość i dumę Twojego dziecka, które mogło poczuć się chociażby jak bohater bajek o Bobie Budowniczym.

Akcesoria do zabawy w warsztat

Chcąc zacząć bawić się budowanie, składanie przedmiotów wcale nie potrzebujesz profesjonalnego warsztatu. W wielu przypadkach wystarczą podstawowe narzędzia, czy przedmioty codziennego użytku takie jak młotek, śrubokręt, nożyczki, taśma, czy klej uniwersalny. Twoje dziecko będzie przeszczęśliwe mogąc pomóc, a jednocześnie być pomysłodawcą i współautorem chociażby wspomnianej lampy. Oczywiście należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu miejsca pracy, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Jeżeli jest młodsze i boisz się o jego bezpieczeństwo pozwól mu używać zabawkowych przedmiotów, a starsze możesz wprowadzać powoli w świat prawdziwych narzędzi. W szczególności zabawa spodoba się chłopcom, który uwielbiają rozkręcać i składać swoje zabawki.

Bob Budowniczy - kreatywne zabawki dla dzieci

Warto też wspomnieć, że Twoja pociecha będzie miała okazję nabrać zdolności manualnych, jak również podszkolić się w matematyce równocześnie czerpiąc z tego przyjemność. Tak więc kochani rodzice kawałek deski do ręki, młotek i zaczynajcie zabawę niczym Bob Złota Rączka.