Wczytuję dane...

John Deere, Fendt, Ferguson i inne zabawkowe traktory dla dzieci – porównanie

John Deere, Fendt, Ferguson i inne zabawkowe traktory dla dzieci – porównanie

Wśród kilkulatków (głównie chłopców, bo dziewczynki znacznie rzadziej po tego typu zabawki sięgają) nie brakuje wielkich miłośników wiejskiego życia. Takie dzieciaki pasjonują się zwłaszcza maszynami rolniczymi, wśród których prym wiodą…tak, one, traktory. Kiedy kilkulatek ma okazję zobaczyć ten pojazd w akcji na prawdziwej wsi, nie posiada się z radości! Kiedy jednak wróci do domu, warto byłoby kupić mu zabawkę, która będzie do złudzenia przypominała prawdziwy ciągnik, przedstawiając go nader realistycznie. Ale jak model wybrać, kiedy producenci artykułów dziecięcych przygotowali ich dla nas tak wiele?

John Deere

Marka ta znana jest wszystkim związanym ze światem rolnictwa, bowiem produkuje pełnowymiarowe pojazdy typu kombajn czy traktor. Postanowiła jednak wypuścić także linię dla dzieci – i to był dobry trop! Czym wyróżnia się produkt tej firmy? Przede wszystkim zwrócić trzeba uwagę na ponadprzeciętna solidność wykonania. Widać, że zadbano o każdy detal, by zabawka była nie tylko atrakcyjna pod względem wizualnym, ale także bezpieczna dla małego użytkownika. Łatwo utrzymać go w czystości, co jest ważne z punktu widzenia rodziców.

Egzemplarz posiada odłączaną od traktorka przyczepkę, więc w każdej chwili można odmienić nieco wygląd tej propozycji. Jej mocną stroną jest na pewno kolorystyka, połączenie zieleni i żółci wygląda bardzo dobrze. Mały farmer ucieszy się z pewnością także z opcji regulowanego fotelika. Koszt takiego modelu to około 600 złotych.

Fendt

Jeśli chodzi o traktorek dla dzieci Fendt, który nadaje się do prowadzenia przez kilkulatka, koszt jest bardzo zbliżony do poprzedniego modelu. I tym razem zieleń jest kolorem dominującym, ale mamy także sporo czerni. Model jest kompatybilny z szeregiem akcesoriów, które można dokupić dziecku, jeśli taka zabawa mu się spodoba. Co jeszcze wyróżnia ten egzemplarz?

Jego maska otwiera się z łatwością, natomiast siedzenie jest regulowane i można je sobie dopasować. Dzięki cichobieżnym kołom ta zabawka jest relatywnie cicha, co może mieć niebagatelne znaczenie zwłaszcza dla rodziców. Maksymalne obciążenie traktorka to 50 kilogramów.

Ferguson

Czas na przedstawienie traktorka marki Ferguson. W tym przypadku za zakup zapłacimy nieco mniej (można nabyć taki egzemplarz da swojego dziecka za około 500 złotych). W tym przypadku wiodącym kolorem jest czerwień oraz czerń. Widać już na pierwszy rzut oka, że mamy tutaj do czynienia z solidnością niemieckiej produkcji. Ten traktorek na pedały ma ruchomy fotel i duże (38 cm średnicy) przednie koła, dzięki czemu bardzo łatwo się go prowadzi.

Idzie wiosna, niechże mali farmerzy wyjadą swoimi pojazdami z dumą!