Wczytuję dane...

Zabawy w piaskownicy. 5 najlepszych propozycji

Zabawy w piaskownicy. 5 najlepszych propozycji

Dziecko i piaskownica – oto duet idealny i nierozerwalny. Która z naszych pociech nie udaje się w to miejsce pełne piasku z wielkim zapałem, spędzając tam zwykle długie godziny? Ale przecież pobyt w piaskownicy to nie tylko zwyczajne babranie się w piasku. A co jeszcze? Poznajcie najciekawsze propozycje zabaw w tym uwielbianym przez najmłodszych miejscu!

1. Witamy w piekarni

Do tej zabawy będą na pewno potrzebne różne foremki do piasku, które wyglądają niczym pyszne, chrupiące bułeczki, rogaliki czy chałki. Niech dziecko stanie się szefem piekarni, który będzie dbał o to, by udało się stworzyć mnóstwo przepysznych wypieków. Potem oczywiście przyjdzie pora na to, by poczęstować smakołykami rodziców i kolegów oraz koleżanki, jeśli też bawią się w piaskownicy!

2. Tropienie śladów

Warto pokazać dziecku, że na piasku bardzo dobrze widać ślady stóp. Nie tylko tych naszych, ludzkich, ale i zwierzęcych. Wspólnie zastanówmy się, jakie odciski może zostawić niewielka kurka, a jakie zobaczymy wtedy, kiedy po piasku przejdzie ogromny niedźwiedź. Pobawmy się w tropicieli!

3. Budowanie piaskowego miasta

Jeśli mamy sporo sprzętów i akcesoriów nadających się do zabawy w piasku, zaproponujmy dziecku zbudowanie ogromnej aglomeracji. Będzie pełna strzelistych wieżowców, ale i domów mieszkalnych, nie zabraknie i parków, ścieżek, a także bloków. Zapowiada się zabawa na długi czas!

4. Kopanie domku dla małego zwierzątka

Przyda nam się do tego plastikowa albo gumowa figurka zwierzęcia przyniesiona z domu. Zadaniem dziecka będzie stworzenie dla niej domku – taka norka wykopana w piasku okaże się na pewno bardzo dobrym schronieniem dla myszki czy innego urokliwego zwierzaka!

5. Rysowanie na piasku

Niewielki patyczek może stać się znakomitym rysikiem, a kreatywność dziecka na pewno pomoże w tym, by stworzyć na piasku piękne malowidła. Pokażmy maluchowi, że można na tym oryginalnym tle się podpisać, stworzyć cyferki albo malunki. Zabawa wprost genialna w swojej prostocie, prawda?

A Wy jakie proponujecie zabawy w piaskownicy?