Wczytuję dane...

Baby Shower – jak i kiedy zorganizować imprezę dla przyszłej mamy?

Baby Shower – jak i kiedy zorganizować imprezę dla przyszłej mamy?

Moda na przyjęcia typu Baby Shower przywędrowała do nas z Zachodu. I bardzo dobrze, że tak się stało, bowiem jest to bardzo dobra okazja do tego, by świętować to, że już niebawem rodzina będzie powiększona. Baby Shower to okazja do rozmów, wymiany doświadczeń, do zwyczajnego bycia ze sobą i cieszenia się czasem oczekiwania. Nic dziwnego, że polskie przyszłe mamy coraz częściej organizują takie spotkania (lub robią to za nie przyjaciółki czy siostry).

To warto wiedzieć o Baby Shower!

Są pyszności, są rozmowy, są pełne życzliwości słowa i prezenty dla mamy– witamy na Baby Shower! Co warto wiedzieć o tym typie spotkania?

Nie ma tutaj ściśle obowiązujących reguł, ale przyjęło się, że tego typu przyjęcie organizowane jest wówczas, kiedy przyszła mama jest już w dość zaawansowanej ciąży, a do rozwiązania nie zostało wiele czasu. Oczywiście nie chodzi o to, by spędzać czas na przyjęciu tuż przed pójściem na porodówkę, ale jak najbardziej jest na to czas wtedy, kiedy brzuszek kobiety jest już pokaźnych rozmiarów.

Czy przyszła mama sama może sobie zorganizować Baby Shower, zapraszając na niego bliskie swojemu sercu kobiety (bo to one w zdecydowanej większości w tego typu spotkaniach uczestniczą, trudno znaleźć tego typu spotkanie z udziałem panów)? Oczywiście, że może. Ale znacznie częściej ktoś robi to za nią – wiadomo wszak, w tym czasie czuje się czasami zmęczona, a jej siły witalne nie są takie, jak przed ciążą. Dlatego jak najbardziej dobrze byłoby w ramach niespodzianki wszystko przygotować, a wtedy radość ciężarnej będzie na pewno ogromna.

Baby Shower czyli rozmowy, zabawy, prezenty!

Zwykle podczas tego typu kobiecego spotkania przynosi się przyszłej mamie prezenty, stanowiące cześć wyprawki dla maluszka. Mogą być to pampersy (bo przecież będzie ich potrzebna naprawdę pokaźna ilość), ubranka czy zabawki. Czasami jest tak, że każda uczestniczka zabawy robi nieduży podarunek sama, niekiedy wszystkie panie składają się na jeden duży upominek.

Nie brak także przysmaków na stołach. Zwykle są to przekąski typu muffiny, ciasteczka, owoce czy desery. Do tego serwowane są bezalkoholowe napoje.

Pojawiają się również pełne uroku okolicznościowe dekoracje, które świetnie prezentują się zarówno na żywo, jak i na pamiątkowych fotografiach. Personalizowane zawieszki kupujemy oczywiście inne dla każdej z płci dzieci. Na przyjęciach dla przyszłych mam dziewczynek pojawiają się wszystkie odcienie różu, a błękity królują tam, gdzie niebawem przyjdą na świat chłopcy.

Baby Shower to bardzo ciekawa okazja do tego, by odetchnąć nieco przed tym wielkim dniem, jakim jest dzień porodu. To czas, który dobrze spędzić na rozmowach, ale i posłuchać porad bardziej doświadczonych matek (dotyczących chociażby tego, jak skompletować wyprawkę dla maleństwa). Wszystko wskazuje na to, że organizowanie tego typu spotkań będzie coraz bardziej wchodziło Polkom w krew. I choć niektóre na świętowanie pozostawiają czas dopiero po narodzinach dziecka, o tyle coraz szersze grono pań pragnie organizować tego typu przyjęcia!