Wczytuję dane...

Jaką zabawkową kolejkę wybrać dla roczniaka?

Jaką zabawkową kolejkę wybrać dla roczniaka?

Gdy maluch kończy roczek, przestaje być małym dzidziusiem, a staje się dzieckiem, które ma swoje preferencje, humory, swoje upodobania i ulubione zabawki. I bardzo często tymi ostatnimi stają się właśnie zabawkowe kolejki. Przepadają za nimi głównie mali chłopcy, ale nie brakuje też dziewczynek, którym ta propozycja przypada do gustu. A kiedy rodzic albo inny członek rodziny ma wybrać kolejkę idealną, jakimi kryteriami powinien się kierować?

Dobierzmy kolejkę do wieku dziecka!

Jest to zdecydowanie najważniejsze kryterium wyboru. Gdyby dać dziecku coś, co jest przeznaczone dla starszaków, z pewnością nie umiałoby sobie z tym poradzić, a ponadto byłoby narażone na połknięcie niedużych części, które się często w takich zestawach znajdują. Pamiętajmy więc o tym, by nie kupować zabawkowych kolejek na wyrost, a dobrać je właściwie.

Jaki materiał wykonania dziecięcej kolejki?

Zdecydowanie najczęściej mamy do czynienia z plastikowymi egzemplarzami – niektóre z nich są zasilane bateryjnie. Jednak dla najmłodszych fanów kolejek zdecydowanie bardziej poleca się  modele stworzone z drewna, są bowiem znacznie bezpieczniejsze. Poza tym tak małe dzieci mnie potrzebują realistycznych szczegółów, jakie bardzo często stosuje się w tych przeznaczonych dla dzieci starszych.

Odpowiedzialni rodzice dbają przede wszystkim o to, by zabawki przekazywane ich dzieciom były maksymalnie dla nich bezpieczne. Z tego właśnie względu zaleca się nabywanie kolejek (i innych przedmiotów dedykowanych najmłodszym) tylko w dobrych, sprawdzonych sklepach. Wtedy nie ma obaw o jakość wykonania konkretnej propozycji, a także o to, czy ma ona dołączone stosowne atesty oraz certyfikaty. To, co przeznacza się dla najmłodszych, nie może mieć elementów niedużych, ostrych czy wystających, dlatego odpowiednio wyprofilowane drewno nadaje się znakomicie.

Najlepsza kolejka dla rocznego dziecka – w jakim stylu?

Ostatnimi czasy sporym powodzeniem cieszą się kolejki zabawkowe typu retro. Nic dziwnego., wszystko wskazuje na to, że czasy zachłyśnięcia się nowoczesnością (także w kwestii dziecięcych zabawek) mamy już za sobą. Dzisiaj często producenci odwołują się do estetyki dawnych czasów – i trzeba przyznać, że z dużym powodzeniem. Nierzadko dzieci bawią się teraz zabawkami przypominającymi nieco te, które posiadali ich dziadkowie – to się nazywa stylistyczny powrót do przeszłości!

Prostota kluczem do sukcesu!

Roczne dziecko nie potrzebuje bardzo zaawansowanej pod względem technologicznym zabawkowej kolejki, idealnym rozwiązaniem będzie zatem postawienie na prostotę, w której przecież tkwi siła!