Wczytuję dane...

Lalki szmacianki nigdy nie przejdą do lamusa!

Lalki szmacianki nigdy nie przejdą do lamusa!

Żyjemy w XXI wieku, w czasach coraz szybszego rozwoju technologicznego, kiedy to producenci zabawek dwoją się i troją, aby przygotować dla dzieci szereg nowoczesnych propozycji w kwestii zabawek i gadżetów oraz akcesoriów. Ale czy to oznacza, że sprawdzone patenty przestały już mieć rację bytu? Na szczęście nie, a szmaciane lalki od wielu już wieków cieszą się powodzeniem (zwłaszcza wśród dziewczynek). Dlaczego tak jest?

Powrót do przeszłości

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że moda lubi zataczać koło. To, co było na topie kiedyś, dzisiaj powraca na łask, stając się hitem. I tak właśnie w dużej mierze jest ze szmacianymi laleczkami. Coraz częściej odwracamy się od plastiku, od tych twardych, przypominających sylwetkę dorosłej kobiety lalek, a kierujemy się w stronę miłych w dotyku, idealnych do przytulania zabawek dla naszych dzieci. Dla małej dziewczynki taka lalka szmacianka może być najlepszą przyjaciółką, powiernicą sekretów, a zarazem lekiem na całe zło, gdy czeka stresująca wizyta u lekarza albo kiedy za oknem szaro i buro.

Z taką lalką można położyć się także spać, przytulając się do niej (co byłoby znacznie trudniejsze i mniej miłe wtedy, gdyby chodziło o egzemplarz wykonany z solidnego plastiku). Bardzo ważną zaletą, jeśli chodzi o praktyczny punkt widzenia, jest fakt, że szmaciane zabawki są zaskakująco lekkie. Można zatem wziąć je ze sobą wszędzie, mieszczą się do małego plecaczka, stając się świetnym towarzystwem podczas wyjazdów i spacerów.

Każdy rodzic chce, by jego dziecko otaczało się zabawkami bezpiecznymi dla jego zdrowia. W tym przypadku nie ma powodów do obaw, mięciutkie szmaciane propozycje spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających w tej kwestii.

Ich mocną stroną są także kształty – one nie wyglądają niczym modelki z wybiegów o wymiarach 90-60-90 (co nierzadko zarzuca się lalkom typu Barbie), ale wyglądają naturalnie. Najczęściej to właśnie one stają się ulubienicami dziewczynek, które zabierają je z sobą wszędzie z ogromnym upodobaniem.

Moda w stylu handmade

Coraz większym powodzeniem cieszą się lalki typu handmade, tworzone ręcznie z wielką pieczołowitością i niesamowitą maestrią. Bardzo różnią się one od tych wszystkich egzemplarzy, które wyprodukowane zostały w sposób taśmowy. A właśnie szmacianki bardzo często zaliczają się do owej pierwszej grupy. Tworzy się je nierzadko na zamówienie, są personalizowane, każda z nich jest inna i zarazem każda wyjątkowa - w takiej lalce naprawdę można się zakochać od pierwszego wejrzenia!

To także świetna propozycja dla maluchów, które mogą się przecież do takiej zabawki mocno przytulić, a jej miękkość i delikatność po prostu urzeka. Wszystko wskazuje na to, że z klasycznymi szmaciankami, które przecież znamy już od wielu setek lat, nadal się nie rozstaniemy. I bardzo dobrze, bo dzięki temu małe dziewczynki zawsze będą miały do dyspozycji tę niezwykłą klasykę gatunku. Aż chciałoby się zaśpiewać dziecięcy szlagier sprzed lat: Zuzia, lalka nieduża, a na dodatek cała ze szmatek!