Wczytuję dane...

Śniadanie dla ucznia – lunchboxy, pojemniki i bidony, czyli w co warto zaopatrzyć dziecko?

Śniadanie dla ucznia – lunchboxy, pojemniki i bidony, czyli w co warto zaopatrzyć dziecko?

Wszystko wskazuje na to, że bezpowrotnie minął już czas, w którym dzieciaki zabierały do szkoły wałówkę w klasycznym papierze śniadaniowym, który uwielbiał tłuścić się od masła. Dzisiaj królują różnego rodzaju pojemniki i lunchboxy, dzięki którym można z powodzeniem zabrać z sobą nie tylko kanapkę, ale także sałatkę, a nawet danie typu obiadowego. Do tego dochodzą rzecz jasna bidony, które stanowią idealne opakowanie dla napojów zabieranych przez uczniów. Dzięki ich noszeniu i wypełnianiu choćby wodą z cytryną czy domowym kompotem dzieci zdecydowanie rzadziej zaopatrują się w sklepikach w gazowane napoje typu cola. To dlatego doceniają je nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice!

 

Jak wybrać lunchbox idealny?

Musimy kierować się przede wszystkim jakością pojemnika, powinien być wykonany ze znakomitych  materiałów (wszak przenosi się w nim żywność), pozostając jednocześnie w pełni szczelnym. Nie może zawierać szkodliwych ftalanów ani BPA (czyli innymi słowy Bisferolu A). Praktyczne plastikowe pojemniki z przegródkami świetnie sprawdzą się wtedy, kiedy będziemy chcieli dać dziecku zróżnicowany posiłek – każdy z jego elementów składowych zmieści się w osobnej części, nie mieszając się z resztą. Nierzadko producenci idą o krok dalej, dołączając do swoich wyrobów sztućce plastikowe wielokrotnego użytku, dzięki którym uczeń może zjeść w szkole choćby sałatkę czy makaron z dodatkami na zimno.

Dużą zaletą lunchboxów wykonanych z solidnego silikonu jest to, że nie zajmują one wiele miejsca w dziecięcym plecaku. Gdy ich zawartość zostanie zjedzona, przybierają niewielką formę. Nierzadko rodzice tego typu propozycje także z chęcią dla swoich pociech wybierają. Wielkość pudełka ma niebagatelne znacznie wtedy, kiedy nie jest ono noszone osobno, na przykład w termicznej torbie.

Dobrze byłoby także, żeby pojemnik na drugie śniadanie był stosunkowo lekki, bo dobrze wiemy, ile kilogramów uczniowie potrafią dźwigać na swoich plecach każdego dnia.

Łatwość otwierania i zamykania lunchboxa dla dziecka także nie jest bez znaczenia. Czasami mają z tymi czynnościami problem nawet osoby dorosłe, warto zadbać o to, by dziecko mogło szybko i sprawnie dostać się do jedzenia, które zostało dla niego przygotowane.

Co jeszcze jest ważne, gdy chodzi o pojemnik na jedzenie dedykowany dzieciom? Tak, oczywiście, że wygląd! Niektóre z modeli urzekają swoim designem, czasami pojawiają się na ich ulubione postaci z dziecięcych kreskówek. Gdy ich nie ma, można zainwestować w wielobarwne naklejki, dzięki którym uczeń na pewno zostanie dodatkowo zachęcony do jedzenia przyniesionego w opakowaniu. I od razu jedzenie staje się smaczniejsze, gdy mamy obok swojego ulubionego bohatera, np. postaci z Frozen Kraina Lodu czy Świnkę Peppę.

Bidon doskonały, czyli jaki konkretnie?

Wszystko zależy od tego, jakiego typu napoje chcemy dawać w nim dziecku.  Jeśli chłodne, wybór będzie znacznie szerszy, bo pamiętać musimy jedynie o tym, by zakupić model certyfikowany (a zatem stworzony z bezpiecznych dla zdrowia materiałów) i o tym, by był on maksymalnie szczelny i stosunkowo lekki. Gdy zaś mowa po przenoszeniu w nim ciepłej herbaty, warto zapatrzyć się w bidon termiczny, który wedle zapowiedzi producentów trzyma temperaturę przynajmniej przez kilka godzin.  Nie zapomnijmy o kwestiach estetycznych, opakowanie na napój powinno podobać się jego właścicielowi, by przyjemniej było z niego pić. Smacznego!