Wczytuję dane...

Leczymy ząbki dzielnemu pacjentowi, czyli Play Doh Dentysta

Leczymy ząbki dzielnemu pacjentowi, czyli Play Doh Dentysta

Ciastolina zrewolucjonizowała świat dziecięcych zabaw już dawno temu, a jej popularność nie spada. Nic dziwnego, rodzice chętnie kupują ją swoim dzieciom, które mogą dzieci temu wyczarowywać z zapałem niesamowite kształty, bawiąc się przy tym przednio. Dziś przyszła pora na na komplet Play Doh Dentysta. Dlaczego warto wprowadzić tę propozycję do dziecięcego świata?

Ząbki leczymy i świetnie się bawimy!

Komplet ciastoliny powiązany tematycznie z wizytą u stomatologa to nie tylko zwyczajna zabawka. To także nierzadko sposób na to, by kilkuletnie dzieci przestały bać się dentysty, aby pójście do niego nie wiązało się z traumatycznymi, przykrymi przeżyciami. Można tę tematykę nieco oswoić właśnie przez zabawę, a sprawi to, że leczenie zębów będzie dla dziecka związane właśnie z miłym i kreatywnym zarazem spędzaniem czasu nad zestawem ciastoliny.

Ten wyjątkowy komplet znana powszechnie marka Hasbro przygotowała z wielką dbałością o szczegóły, by był on spełnieniem dziecięcych zabaw o dobrej zabawie. Mamy tu bowiem cały szereg rozmaitych, bajecznie kolorowych elementów. Jest głowa pacjenta, szczypce, wiertło, wałek, nie brak także lusterka, szczoteczki i foremki. Do tego zaś aż pięć tub z ciastoliną, dzięki posiadaniu której można wyczarować istne cuda!

Zabawa w dentystę stanie się jedną z ulubionych dziecięcych form spędzania wolnego czasu, a zajmowanie się zestawem w pojedynkę czy też z grupą rówieśników będzie bardzo dobrym zajęciem  na dłużące się popołudnie czy leniwy weekendowy poranek.

Dlaczego ciastolina Play Doh to opcja, która zawsze ma zielone światło?

To, że dzieci ją uwielbiają, nie ulega wątpliwości. Ale dlaczego rodzice patrzą na ciastolinę tak przychylnym wzrokiem? Przede wszystkim ta masa plastyczna gotowa jest do użycia zaledwie chwilę po jej rozpakowaniu, nie trzeba długo rozgrzewać jej w dłoniach, jak to bywa w przypadku plasteliny. Ponadto z łatwością zmyć ją można wodą z mydłem, nie brudzi ubrań i nie zostawia dokoła tłustych śladów. Pamiętać należy, by spakować ją wtedy, kiedy kończy się zabawę, by nie stała się nazbyt krucha i sucha. Bardzo łatwo dzięki foremkom i innym akcesoriom stworzyć z niej wszystko to, na co ma się ochotę – małych plastyków ogranicza tutaj tylko wyobraźnia!

Play Doh Dentysta to fantastyczna opcja prezentu dla dziecka, które ukończyło 3 lata. Zestawem fascynują się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy – każdy pragnie poczuć się jak prawdziwy dentysta,  który w wielkim skupieniu robi przegląd dentystyczny, zakłada plomby i opiekuje się uzębieniem swoich pacjentów.

Rozwijanie wyobraźni dziecka, wkład w jego rozwój motoryczny, pomoc w odczarowaniu tematyki gabinetu stomatologicznego, a ponadto świetna okazja do tego, by po prostu świetnie się bawić…oto jest Play Doh Dentysta!