Wczytuję dane...

Piłka siatkowa – baw się na podwórku, na plaży, trenuj!

Piłka siatkowa – baw się na podwórku, na plaży, trenuj!

Każdy rodzic, który zarazi swoje dziecko miłością do sportu i aktywności, wie, że jest to znakomity sposób na to, by było ono zdrowe, pełne energii i wigoru. Spędzanie dzieciństwa przed komputerem nie może być ważniejsze od zabawy na świeżym powietrzu. Gry zespołowe mają to do siebie, że uczą dzieci zdrowej rywalizacji i dbania o dobro drużyny. Kiedy zatem zechcemy zaszczepić w nich sympatię do tego typu form spędzania czasu, koniecznie zakupmy im bajecznie kolorową piłkę siatkową, co stanie się pretekstem do spędzania czasu w ciekawy sposób i w duchu sportowym!

Jaka piłka jest najlepsza dla kilkulatków?

Propozycja przeznaczona dla dzieci tym różni się od modelu dedykowanego dorosłym, że ma mniejsze wymiary. To jednak nie wszystko, bo przygotowuje się ją w ten sposób, by uderzenia zostały skutecznie zniwelowane, a ryzyko powstania siniaków w czasie gry zminimalizowane. Nie zapomniano także o wizualnej stronie tego rozwiązania, przygotowując szytą starannie piłkę w intensywnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo zobaczyć ją już z daleka na boisku. Trzy modele do wyboru zagwarantował nam wiodący producent tej propozycji, marka Mondo.

Piłka dedykowana jest dziewczynkom i chłopcom od lat trzech. Pozwala na zainteresowanie się sportem i duchem zdrowej rywalizacji, a ponadto jest opcją, którą warto zabrać z sobą zarówno do parku, jak i na podwórko czy plażę. Trening powinien być rzecz jasna dla dziecka dobrą zabawą, dzięki temu bowiem będzie ono czuło się zrelaksowane i nie pojawi się stres związany z tym, że ma do wykonania jakąś pracę.

Baw się i graj z radością!

Jakie korzyści przyniesie trenowanie w formie zabawy dla kilkulatków? Przede wszystkim będą one miały okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu (choć oczywiście hala sportowa także jest odpowiednim miejscem do tego, by korzystać z owej piłki z zachwytem). Niejako pozy okazji dziecko przyswaja informacje na temat reguł gier zespołowych, wzmacnia swoje mięśnie i poprawia kondycję. Widzi też, na czym polega podział na drużyny i jak warto walczyć o to, by to właśnie grupa, w której się znajdzie, odniosła zwycięstwo. To też zarazem budowanie jeszcze jednej umiejętności – przyjmowania porażki. Właśnie gry zespołowe uczą tego najlepiej i najbardziej bezboleśnie. Koordynacja ruchowa także zostanie poprawiona, a zapał do gry na pewno pojawi się od razu po rozpakowaniu piłki.

Solidna i trwała piłka siatkowa Action Fun pozwala zarówno na to, by spędzać czas w pojedynkę (trenując z zapałem rzuty), jak i w grupie rówieśników, z rodzeństwem czy rodzicami. Warto mieć ją z sobą podczas wakacyjnych wojaży, by na plaży spędzać czas ciekawie i aktywnie. Sport to zdrowie, ale i świetna zabawa!