Wczytuję dane...

Hulajnoga dla dzieci – jaką wybrać?

Hulajnoga dla dzieci – jaką wybrać?

Zima to czas lepienia bałwanów i zjeżdżania z górek na sankach. Kiedy jednak się kończy i cały świat bierze w swoje władanie wiosna, zastanawiamy się, w jaki sposób umilić naszym dzieciom czas, który spędzają na dworze. I od razu przychodzi nam do głowy rozwiązanie, które jest dla kilkulatków fantastyczną zabawą i jednocześnie możliwością rozwoju swoich umiejętności. Jej Wysokość hulajnoga poleca się!

Jaki model wybrać?

Hulajnoga dla dzieci musi być przede wszystkim bezpieczna – tak zapewne odpowie każdy z rodziców. Ale to nie wszystko, powinna ona także podobać się wizualnie małej właścicielce bądź kilkuletniemu właścicielowi, być relatywnie lekka (bo nierzadko zdarza się, że rodzic musi przenieść ją z miejsca na miejsce), odpowiednio zwrotna oraz stworzona z wysokiej jakości materiałów. Możliwość jej złożenia to świetna opcja dla tych, którzy pragną hulajnogę zabierać na wakacyjne czy weekendowe wyjazdy – w takiej postaci można ją swobodnie włożyć do bagażnika i ruszać w drogę!

O czym trzeba pamiętać, wybierając hulajnogę?

Musi być ona dostosowana do wieku dziecka – nie można kupować modeli „na wyrost” albo pozwalać na to, by na przykład czterolatek jeździł na modelu przygotowanym dla dzieci dwu-, trzyletnich. Atrakcyjność wizualna modelu także ma niebagatelne znaczenie, wszak ulubione postaci z bajek i baśni i feeria barw jest tym, co na pewno każde dziecko doceni.

Korzyści z jazdy na hulajnodze

Dzieci, które na hulajnodze spędzają swój wolny czas, mają przede wszystkim zagwarantowaną dawkę świeżego powietrza. Dziś, w dwudziestym pierwszym wieku, to niezwykle istotne, by siedzenie przed komputerem nie zdominowało innych dziecięcych aktywności. Kondycja dziecka na pewno znacznie się poprawi (podobnie jak jego koordynacja ruchowa), mięśnie zostaną wzmocnione, a dodatkowo nie będzie miało ono problemów z oceną odległości. Jazda na hulajnodze należy do mało ryzykownych, bo dziecko znajduje się w pozycji stojącej. W razie ewentualnego upadku raczej nic groźnego prócz otarć naskórka mu nie grozi. Oczywiście kask i ochraniacze to konieczność, o tym każdy rodzic musi pamiętać. Czy kogokolwiek jeszcze dziwi, że dziś tak wiele kilkuletnich dzieci ma własne modele, na których jeżdżą one z wielki upodobaniem?

Idealna hulajnoga dla 5-latki, czyli jaka?

Każda dziewczynka będzie zachwycona, kiedy nowoczesna hulajnoga aluminiowa (lekka i wytrzymała zarazem) stanie się jej własnością i pozwoli jej na poruszanie się po chodnikach oraz skwerkach na jej własnych zasadach. Dzieci uwielbiają czuć tę niesamowitą niezależność, jaką daje im jazda na hulajnodze – ten sposób przemieszczania się z miejsca na miejsce nigdy im się nie nudzi (w przeciwieństwie do spacerów, które nierzadko wywołać potrafią niezidentyfikowane bóle nóg niewiadomego pochodzenia, zna to każdy z rodziców.).

Wiodąca marka Mondo przygotowała dla dziewczynek nie lada gratkę. Solidna konstrukcja, stylowy wygląd, wygodny nożny hamulec i koła stworzone z solidnego materiału PCV – to wszystko sprawia, że model zapowiada się jako niekwestionowany hit wiosny 2019!