Wczytuję dane...

Zabawa w pocztę czyli listy, pocztówki i paczki oczami dziecka

Zabawa w pocztę czyli listy, pocztówki i paczki oczami dziecka

Zapewne nie zadziwimy nikogo stwierdzeniem, że dzieciaki fascynują się zajęciami dorosłych. Chcą być jak strażacy, jak modelki, jak piosenkarki czy sprzedawcy. I bardzo dobrze, bowiem dzięki naśladowaniu zachowań dorosłych uczą się wielu rzeczy. Zatem kiedy kilkuletnie dziecko jest niezwykle zafascynowane pracą poczty i tym, w jaki sposób listy, paczki czy pocztówki trafiają od nadawcy do adresata, przychodzi moment na to, by mu ową kwestię nieco przybliżyć. Jak? Przez zabawę, to oczywiste!

Zapraszamy na pocztę!

Działanie poczty genialnie przybliżyć mogą gry planszowe. Dzięki nim można się chociażby dowiedzieć, w jaki sposób wypełnić druk na list polecony albo na paczkę. To świetna zabawa połączona z nauką, bowiem w dorosłym życiu tego rodzaju umiejętności sprawdzą się doskonale. Ale zaraz, po co tyle czekać, wszak dziecko będzie mogło podczas wizyty na poczcie z rodzicami wypełnić druczek zupełnie samodzielnie, skoro się tego nauczy – na pewno sprawi mu to mnóstwo rajdy!

Gra edukacyjna to znakomita propozycja marki Alexander, która słynie z tego, że do stworzenia swoich produktów używa tylko materiałów najwyższej jakości. I w tym przypadku nie jest inaczej, bowiem wszystkie odstępne tutaj rekwizyty związane z pracą na poczcie są stworzone z wielką dbałością o detale.

Już pięcioletnie dzieci wcielać się mogą w pracowników poczty oraz jej klientów – dzięki drugiej ciekawej niezwykle propozycji od marki Alexander. Zadbano o każdy detal, dzięki czemu w zestawie znajduje się nawet niewielkie okienko pocztowe – by wszystko było tak, jak w realnym świecie!

Jest także propozycja dedykowana dziewczynkom. Zestaw z lalką Barbie, która pilnie musi wyruszyć na pocztę, by nadać paczki – bajecznie kolorowy, pełen niespodzianek i akcesoriów dodatkowych, dzięki czemu jest obiektem marzeń niejednej kilkulatki. Czy dzielna lalka zdąży, a wszystkie przesyłki dotrą na czas do swoich adresatów? Przekonamy się o tym wkrótce dzięki wspaniałemu zestawowi ze skuterem zasilanym bateryjnie od firmy Mattel!

Co słychać na poczcie?

Gwarantujemy, że kilkuletnie dzieci z wielką chęcią poznawały będą tajniki pracy na poczcie oraz zasady rządzące tym miejscem. Bez tak ciekawej formy raczej trudno byłoby zachęcić je do tego, by z radością ćwiczyły wypisywanie konkretnych formularzy pocztowych. Jednak gdy wszystko przyjmuje formę ciekawej, kolorowej zabawki, frajda jest przeogromna!

Rodziców zaś na pewno szczerze cieszy fakt, iż gry planszowe z pocztą roli głównej kupić można w bardzo przystępnych cenach, zatem nie trzeba mocno nadwyrężać budżety domowego, aby sobie na nie pozwolić.

Zabawa poprzez naukę!

Według psychologów dziecięcych najlepszą formą poznawania świata i praw nim rządzących jest właśnie ten mariaż – zabawa połączona z nauką. Dziecko się nie nudzi, bawi się bardzo dobrze, a niejako mimochodem nabywa wiele umiejętności. I to nam się podoba!