Wczytuję dane...

Zabawki na zimę. Co polecacie?

Zabawki na zimę. Co polecacie?

Zima to czas, w którym wiele aktywności na powietrzu trzeba niestety na kilka miesięcy zawiesić. Cóż, nieudolne próby kopania w zamarzniętym piasku albo taplanie się w lodowatej wodzie t z pewnością nie są aktywności dzieci, które chcieliby obserwować ich odpowiedzialni rodzice. Musimy więc z tym i owym poczekać do lata, ale nie zostajemy przecież z niczym. Zabawki typowo zimowe także przyniosą dzieciakom całe mnóstwo frajdy!

Zima nie jest taka zła!

Zimą zdecydowana większość dziecięcych aktywności musi przenieść się do domu, bowiem niskie temperatury nie pozwalają na to, by spędzać długie godziny w ogrodzie, na placu zabaw czy też w parku.

Jeśli jednak chodzi o te artykuły, które sprawdzą się na zewnątrz, wymienić trzeba przede wszystkim sanki (wszak zjeżdżalnie z górki to świetna sprawa), narty w dziecięcym wydaniu, jabłuszka oraz ślizgi. I na tym właściwie koniec, bowiem mróz nie pozwala na długie eskapady.

Producenci zabawek nie zapomnieli jednak o tym, by w ciekawy sposób urozmaicić dzieciakom spędzanie czasu w przestrzeni domowej.

By zimą bawić się świetnie!

Typowo zimowym przykładem zabawki jest z pewnością przepiękna laleczka Evi. Dedykowano ja dziewczynkom w wieku od lat trzech. Starannie wykonana postać siedząca w eleganckiej karecie zaprzęgniętej w białego renifera to spełnienie marzeń niejednej kilkulatki. Wielogodzinne kreowanie historii i przygód owej bohaterki i wcielanie się w jej rolę to zajęcie doskonałe na długie zimowe wieczory!

Urocze pieski ChiChi Love cieszą się ostatnimi czasy wielką popularnością. Nie dziwi nas to kompletnie, wszak niekiedy do złudzenia przypominają żywe zwierzaki. Prezentują się świetnie i występują w przeróżnych wydaniach. Zimowa odsłona tego pięknego czworonoga na pewno przypadnie do gustu kilkulatkom. Taka miękka i jednocześnie oryginalna przytulanka stanie się idealnym kompanem w codziennym życiu.

A może w coś zgramy?

Zimowy czas sprzyja również graniu w gry. Planszowe, edukacyjne, logiczne, karciane...długo można byłoby wymieniać ich typy. Tak, twórcy gier bardzo poważnie podeszli do tematu, tworząc tak wiele ciekawych propozycji, że na pewno dla dziecka w każdym wieku i mającego rozmaite zainteresowania znajdzie się coś idealnego. Rodzinne rozgrywki (choćby przy emocjonującym starciu w pokoju zagadek) będą trwały bez końca!

Podczas zimowych dni zabawa figurkami to idealne zajęcie. Kreatywne, niewymagające dużo miejsca, rozwijające dziecięcą kreatywność oraz wyobraźnie. Dlatego warto zaopatrzyć swoje dziecko w tego typu zabawki, by nie zaznało nudy podczas chłodnych miesięcy.

Kilkuletni wielbiciel koni z pewnością zechce stworzyć własna stajnię, w której nie zabraknie ciekawych okazów. Dzięki marce Schleich jak najbardziej będzie to możliwe, a każda figurka stanie się świetnym pretekstem do tergo, by bawić się wesoło i kreatywnie, wszak zima to ciekawy czas! A Wy, jakie zabawki na chłodne dni szczególnie polecacie?