Wczytuję dane...

Monopoly – ekonomiczna gra rodzinna. Którą wersję polecacie?

Monopoly – ekonomiczna gra rodzinna. Którą wersję polecacie?

Monopoly - gra ekonomiczna którą pokochał cały świat. Wymyślona w Stanach Zjednoczonych przez Elizabeth Magie w czasach Wielkiego Kryzysu. Dostępna w przeróżnych wersjach, będąca inspiracją dla twórców innych (lecz bardzo podobnych) planszówek. Gra Monopoly znana jest dziś chyba każdemu, zdaje się, że każdy przynajmniej raz do niej usiadł, handlując nieruchomościami i obawiają się trafienia do więzienia i (co za tym idzie) straty kolejki. Jaką wersję tej planszówki warto kupić dziś, kiedy wybór jest tak imponujący? Spróbujmy to ustalić!

Gra planszowa – i rodzinne spędzanie czasu jest pełne pozytywnych emocji!

Każdy fan planszówek może wybrać dla siebie wersję związaną z jego indywidualnymi preferencjami i zainteresowaniami. A trzeba przyznać, że marka Hasbro przygotowała dla graczy mnóstwo ciekawych opcji. Wielbiciele klasyki z pewnością pozostaną wierni standardowej wersji rozgrywki, dzięki której nauka zarządzania finansami może się odbywać poprzez wesołą, rodzinną zabawę.

Najmłodsi gracze powinni otrzymać egzemplarz dla siebie. Jaki? Bajecznie kolorowy, z bardzo prostymi zasadami i ulubionymi postaciami zwierząt. Im dedykowano wersję Junior, w której (co jest z pewnością znakiem naszych czasów) dokonywać możemy płatności kartą, a nie tylko, jak to jest klasycznie, w gotówce.

Kilkuletni chłopcy uwielbiają Monopoly w wersji z kultowymi już postaciami z bajki Auta. Wyśmienita zabawa przez długie godziny gwarantowana!

Monopoly gra połączona w niezwykły sposób z rozgrywkami Nintendo? Tak, w dzisiejszych czasach jest to jak najbardziej możliwe. Spotkamy figurkę Mario, Princess Peach czy też Donkey Konga, a gra dostarczy wielu emocji!

Fanom nowoczesnych rozwiązań technologicznych na pewno bardzo spodoba się owa gra planszowa w tym innowacyjnym wydaniu. Skanowanie kodów kart nieruchomości, płatności za pomocą terminala – widać wyraźnie, iż marka Hasbro z wielkim przytupem wkroczyła w dwudziesty pierwszy wiek, oferując graczom tak interesujące opcje.

Ci, którzy uwielbiają bajki Disneya, na pewno zainteresują się limitowaną wersją gry, gdzie Pinokio, Piotruś Pan i spółka czekają na kolejnych polach. Gra świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek, zawiera bowiem wizerunki postaci z przeróżnych disneyowskich opowieści.

Rodzinna rozrywka w niebanalnym wydaniu!

Kiedy pada deszcz i nie można wyjść na dwór, kiedy wieczór dłuży się niemiłosiernie, kiedy nie wiadomo, jak wykorzystać leniwy weekendowy poranek – Monopoly gra sprawdzi się wyśmienicie! Wersje dla najmłodszych dedykowane są już dzieciom od lat pięciu, pozostałe zaś przeznaczone są dla ośmiolatków i starszych.

Czy to dobra koncepcja gwiazdkowego prezentu? Tak, jak najbardziej, kultowa gra planszowa zapewni fantastyczną rozrywkę i mile spędzony czas w gronie rodzinnym!