Wczytuję dane...

Wózek dla lalek – jaki wybrać?

Wózek dla lalek – jaki wybrać?

Zabawa w mamę albo opiekunkę to bardzo częste zajęcie kilkuletnich dziewczynek. Uwielbiają one obserwować dorosłe kobiety i naśladować je. I bardzo dobrze, bowiem dzięki temu ćwiczą szereg umiejętności interpersonalnych, co jest bardzo przydatne w dalszym życiu. Ponadto mają interesujące zajęcie na długie godziny – kreatywność kilkulatek potrafi prezentować najwyższy poziom! Każda mała opiekunka musi oczywiście przewozić swoją ukochaną lalkę w wózku. No właśnie, ale jaki będzie najodpowiedniejszy, kiedy producenci przygotowali ich dla nas tak wiele?

Wózek dla lalek niejedno ma imię

Bywa stworzony z plastiku i tkaniny, rzadziej z drewna czy wikliny. Widzimy bardzo wyraźnie, że na rynku jest dziś coraz więcej ciekawych propozycji. Zwykle zabawy z wózkiem dziecięcym zaczynają się około 18-24 miesiąca życia, wcześniej jego zakup jest raczej bezsensowny.

Jaki powinien być idealny wózek dla lalek? Jeśli patrzymy na sprawę z punktu widzenia jego małej posiadaczki, przede wszystkim ciekawy pod względem wizualnym, bajecznie kolorowy i (najlepiej) z printami z ukochanej animacji. Nie ma chyba dziewczynki, której nie urzekłaby propozycja związana z bajką Frozen. Motyw Krainy Lodu plus piękna, błękitna barwa, białe i różowe elementy dodatkowe- oto jest idealna propozycja pojazdu dla lalki.

To jednak nie wszystko, wielbicielki animacji Masza i Niedźwiedź też znajdą coś interesującego dla siebie. Ten wózek dla lalek różowej barwy sprawdzi się znakomicie zarówno podczas spacerów (które staną się dla małej opiekunki prawdziwą przyjemnością, gdy będzie z nią ulubiona zabawka), jak i w czasie zabaw w domu.

Rodzice zwracają jednak uwagę na nieco inne kwestie. Dla nich bowiem najistotniejsze jest to, aby zabawka dedykowana ich dziecku była bezpieczna, wykonana z materiałów wysokiej jakości oraz solidna, trwała i funkcjonalna. I oni nie będą zawiedzeni, bowiem dziś producenci (ze znakomitą marką Smoby na czele) robią wszystko, by każde z ich dzieł było znakomitym mariażem walorów natury estetycznej oraz praktycznej. Wszystkie propozycje są opatrzone stosowanymi certyfikatami, atestowane – wszystko po to, by wózek dla lalek spełniał oczekiwania tych najbardziej wymagających.

Pamiętajmy, że kupowanie zabawek niewiadomego pochodzenia (na przykład na osiedlowych bazarkach) to przykład nieodpowiedzialności, bowiem nigdy nie wiadomo, co kryje się w ich wnętrzu i z jakich materiałów i w jakich warunkach je stworzono.

Kreatywna zabawa gwarantowana!

Zabawa w spacerowanie z ulubiona lalką w wózku to jedna z ulubionych czynności niejednej małej dziewczynki. Obowiązkiem rodziców jest zapewnienie jej możliwości bezpiecznego i fascynującego spędzania czasu – drewniany wózek dla lalek także sprawdzi się znakomicie. Jest on nieco cięższy od odpowiedników stworzonych z innych materiałów, ale wyróżnia go oryginalny design. To także bardzo ekologiczny produkt, który świetnie będzie prezentował się w pokoju małej opiekunki.